Alüminyum Karoseri - Sözübir Metal Bakır
Alüminyum Karoseri
Alüminyum Karoseri

Alüminyum Karoseri

Ufak parçalar biçiminde yapılır, ilk olarak presleme işleminden geçirilir, bu parçaların konusuna magnezyum maddesi eklendiğinde epey kuvvetli bir yapıya sahip olurlar. Karoser araçların alım-satım işlemlerinde de aracın fiyatını belirleyen en mühim unsurlarından bir tanesidir.

Araçların yapılarına, yük ve yolcu nakliyeciliği yapması gibi farklara göre karoser yapıları dahi değişiklik göstermektedir. Karoserin alım-satım dışında vasıta tüketiminde dahi dayanıklı ve kullanımı kolay olması epey mühim bir etkendir.

Çünkü dayanıklı ve kullanımı kolay olmayan karoser yapısı, muhtemel kaza hallerinde hem can üstelik parasal hasar kayıplarına yol açabilir. Sac ve Alüminyum Karoseri biçiminde iki çeşidi bulunmaktadır. Presleme prosedürü bittikten sonra bu parçalar kaynak prosedürü ile birleştirilir. Daha sonra meydana gelen çapak ve paslardan arındırma prosedürü yapılır. Arındırma işleminden sonra boyama işlemine geçilir, boyama prosedürü esnasında düzenli bir görünüş için çok titiz ve itinalı olunması lazım olur.

Ayrıca boyanın nitelikli olması, zaman içerisinde meydana gelebilecek korozyon ve paslanmanın araca görüntü ve iç yapı bakımından zarar vermemesi için epey önemlidir. Boyama işleminin sonrasında hususi fırınlarda kurutma prosedürü yapılır. Araçların içerisinde bulunan aksesuar ve oturma yerleri de katılır ve son olarak motor şasisine bağlantı kurarak işlemler tamamlanır.

Üretimde alüminyumun dayanıklı olması aracı rastgele bir hasardan korur. Üretim aşamasından sonra firmamızın mühendislerinin ile birlikte Alüminyum Karoseri Yapımı pekçok test aşamalarından geçirilir. Araç alımlarında karoser çeşidini kullanıcı şahıs yahut kurumlar gereksinimlerine göre belirlemelidir.

Sedan karoser tarzı en süregelen sarfedilen türüdür. Alüminyum karoserleri 3373 profilinde, 2664 profilde, 1734 profilde, 1137,1128,1110 ve 1108 gibi profillerde ve daha pekçok profil çeşidinde her kullanıcının ihtiyacına göre firmamızda bulunmaktadır.