Alüminyum Menfez Profil - Sözübir Metal Bakır

Alüminyum Menfez Profil

Alüminyum Menfez Profil alüminyumun ekstrüzyon preslerinde, havalandırmalar için tasarlanmış , hususi aliminyum profilleri çeşitlerinden kesilerek , boyanarak ya da eloksal kaplanarak birleştirilmiş ( toplanmış ) aliminyum kare , aliminyum dikdörtgen ya da aliminyum yuvarlak olarak şekillendirilmiş , hava akımının durdurup veya akıcılığını sağlamak için yapılma , parçalara aliminyum menfez profilleri adı verilir.

Alüminyum Menfez Profil Kullanım Alanları

Genelde havalandırma amacıyla kullanılmasının yanında alışveriş merkezlerinde, wc ve banyo tarzı yerlerde hava akımını sağlaması nedeniyle sık tercih edilmektedir.

Alüminyum Menfez Profil Özellikleri

Genişletilmiş şekilli ile Alüminyum menfezler iklimlendirme gerektiren her bölgede hava sirkülasyonunu sağlamak için bütün dünyada oldukça süregelen bir halde kullanılmaktadır .

Alüminyum menfez profilleri , Alüminyum menfezler yangın sırasında dahi yangına sağlam oldukları için tercih nedenlerinden bir tanesidir .

Alüminyum Menfez Profil dizayn yönünden estetik , şık görünümlü , sağlam , elektro statik toz boyama yahut eloksal kaplamadan sonra bakım gerektirmediği için tercih edilmektedir.