Alüminyum Mobilya Profil - Sözübir Metal Bakır
image
image

Alüminyum Mobilya Profil

Alüminyum Mobilya Profil Ölçüleri ve Özellikleri

Ahşap, MDF, aliminyum ve plastik şeklinde materyallerden imal edilen değişik boylardaki dekoratif ve fonksiyonel mobilya malzemelerinin umumi adı Alüminyum mobilya profilidir.

Alüminyum Mobilya Profil Alanları

Alüminyum Mobilya Profili Alüminyum sektörü ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen büyük fuarlarda konumunu alan firmamız.

Alüminyum Mobilya Profil Çeşitleri Alüminyum mobilya profilinin pekçok farklı çeşidi vardır ve bunları tek sınıfta kategorize etmek de imkansızdır. Alüminyum profiller yüzeylerine nazaran press aliminyum ve eloksal prosedür görmüş aliminyum olarak ayrılabilir. Bunun beraberinde kullanıldıkları sektörlere göre de farklı sınıflara ayrılmaktadır.

Alüminyumun hafifçe ve sağlam bir metal olması aliminyum profillerin kullanımını yaygınlaştıran en önemli etkenlerden biridir. Profilin montaj özelliklerine doğal olarak olarak: Gömme; Kenar; Çerçeveleme. İşlevlere doğal olarak olarak profiller içinde ayrım yürütmek mümkündür;

Dekoratif – kullanımları bir mobilya parçasının güzel duyu özelliklerini geliştirir; Destek – mobilya için bacak fonksiyonunu yerine getirme, kararlılık, konfor, güvenlik ekleme; Cephe – mobilya setlerinin cephelerini çerçeveleyin, kenarlarına negatif faktörlere karşı yüksek derecede koruma sağlar.