Alüminyum Boru çelik ile kıyaslanınca çok daha hafif bir malzemedir. Bu sebeple ağırlığın ve hareketliliğin mühim olduğu kullanımlarda  boru profiller tercih edilir. Alüminyumun ısı iletme kapasitesi yüksek olmasından, ısı kontrolünün mühim olduğu kullanımlarda tercih edilen bir malzemedir. Eğer tam bir palet alabilmek istiyorsanız, şirketimiz ile iletişime geçiniz. Açılmamış paletler kg üzerinden fiyatlandırılır. Tüm boru fiyatları ve indirimleri için mahsul sayfamızı inceleyin. Alaşımları alttaki türlü alaşımlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Dikişsiz Stoktaki borularımız köprülü kalıp ile üretilmiştir. Eğer dikişsiz  boru dilediğiniz taktirde lütfen ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Amacımız aktüel dijital dünyamızda müşterilerimize süratli,eziyetsiz ve elverişli fiyatlarda çevrimiçi bir  alım tecrübesi sunmaktır. Avrupa ilkin olmak suretiyle 20 ülkeye ihraç eden, Türkiye ve Avrupa sektöründe referans niteliğinde milletlerarası bir firmadır. Et Kalınlıkları: min. 1 mm / max. 150 mm Boru Dış Çapları: min. 150 mm Boru Dış Çapları: min. 10 mm / max. 600 mm Alüminyum stoğumuzdan elverişli aradığınız ebatları bulabilirsiniz Türkiye’de dört değişik servis merkezinde kestiğimiz alüminyum plaka, profil, levha, rulo, çubuk, lama ile pekçok sınai sektöre hizmet etmekteyiz.

Uzmanlık alanlarımız; alüminyum kesim, su jeti kesimi, çubuk ve lama kesimi, rulodan boy kesim, dairesel kesim ve PVC kaplamadır. Temel profil şekilleri olan kare, yuvarlak, içi boş yuvarlak şekilleri ile alüminyum profil gereksinimi olan pekçok sektörde kullanılmaktadır.Standart Boru Profilleri Kategorisindeki Diğer Ürünler Aradığınız profil kodu yahut anahtar kelimeyi girerek alüminyum profil araması yapın Profil Kodu: Standart Boru Profiller Ağırlık: / Metre Profil Alüminyum Flex Boru, elastik hava kanalları orta ve düşük basınçlı ortamlarda ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atılmış gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere tasarım edilmiştir.

Ürünlerinizde bir hasar görüldüğü takdirde, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve paketi teslim almayınız. Gelişen endüstri ve teknolojiyle birlikte hem boru tüketimi üstelik kullanım alanları dahi önemli oranda artım göstermektedir. Paslanmaz boru ve alüminyum boruların görünüşleri birbirine çok benzese de birbirlerinden çok değişik ürünlerdir.

Hem kullanım alanları üstelik kullanım amaçları epey değişiklik gösterir.Bu farkları şu şekilde sıralayabiliriz.Tıpkı hacimdeki yoğunlukları çok daha düşüktür zira paslanmaz çeliğe göre çok daha hafif malzemelerdir. Alüminyum çok prosedür gerektirmediği için paslanmaz çeliğe göre çok daha ucuzdur. türlü alaşımlar içerdiği için ve uzun rafine işlemler gerektirdiği için fiyatı daha yüksektir

Alüminyumun ısı iletkenliği paslanmaz borudan çok daha çoktur bu dahi alüminyumun klima ünitelerinde ve araçların radyatörlerinde kullanılmasına imkan sağlar. Alüminyumun boru ve paslanmaz borunun elektrik iletkenliği karşılaştırıldığında şayet alüminyumun iletkenliğinin çok daha iyi olduğu görülür. Bu vaziyet dahi kullanım alanlarının farklılaştırılmasına niçin olur. Dayanıklıkları ve paslanmaya karşı olan dirençleri karşılaştırıldığında şayet paslanmaz boruların çok daha sağlam olduğu neticesine varılır.Bunun beraberinde paslanmaz boruların korozyona ve paslanmaya karşı gösterdiği mukavemet epey yüksektir. Bu dahi kullanım alanları genişlettiği gibi çok vakit kullanılmasına dahi imkan sağlar bu nedenle güvenirliğini de artar. bunun yanı sıra yağmur ve dolu gibi hava koşullarına dahi dayanıklıdır fakat alüminyum borular bu dayanıklığa sahip değiller ve acele paslanabilirler.

Ayrıca çok sıcak hava koşulları paslanmaz boruların yapısını bozmazken alüminyum borular bu sıcaklıktan etkilenirler. Hijyen konusu ile ilgili bir takdir yapıldığında şayet paslanmaz borular bakterilerin çoğalması müsaade vermez ve temizlenmesi epey basittir fakat bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir. Bundan ötürü paslanmaz çeliğin kullanım alanları genişlerken alüminyum boruların kullanım alanları daha sınırlıdır.Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir. Paslanmaz malzemeler estetik tarafından de epey çok tercih edilirler fakat alüminyum malzemeler bu mevzu dahi paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir. Bu prosedür neticesinde maliyetinde de eksilme meydana gelir. Bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir. Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır.

Siz de bundan faydalanarak amacınıza elverişli olanı tercih edebilirsiniz. Alüminyum Düz Boru Anahtarı tüm RIDGID ağır iş anahtarlarındaki tıpkı niteliği ve kullanım pratikliğini sağlar.Paslanmaz malzemeler estetik tarafından de epey çok tercih edilirler fakat alüminyum malzemeler bu mevzu dahi paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir. Bu prosedür neticesinde maliyetinde de eksilme meydana gelir. Bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir. Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır. Siz de bundan faydalanarak amacınıza elverişli olanı tercih edebilirsiniz.

Alüminyum Düz Boru Anahtarı tüm RIDGID ağır iş anahtarlarındaki tıpkı niteliği ve kullanım pratikliğini sağlar.Paslanmaz malzemeler estetik tarafından de epey çok tercih edilirler fakat alüminyum malzemeler bu mevzu dahi paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir. Bu prosedür neticesinde maliyetinde de eksilme meydana gelir. Bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir. Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır. Siz de bundan faydalanarak amacınıza elverişli olanı tercih edebilirsiniz.

Alüminyum Düz Boru Anahtarı tüm RIDGID ağır iş anahtarlarındaki tıpkı niteliği ve kullanım pratikliğini sağlar.Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır. Siz de bundan faydalanarak amacınıza elverişli olanı tercih edebilirsiniz. Alüminyum Düz Boru Anahtarı tüm RIDGID ağır iş anahtarlarındaki tıpkı niteliği ve kullanım pratikliğini sağlar.Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır. Siz de bundan faydalanarak amacınıza elverişli olanı tercih edebilirsiniz. Alüminyum Düz Boru Anahtarı tüm RIDGID ağır iş anahtarlarındaki tıpkı niteliği ve kullanım pratikliğini sağlar.

Alüminyum Boru Nedir?

Alüminyum, dünya üzerinde oksijen ve silisyumdan sonra en çok bulunan üçüncü elementtir. Buna karşın, diğer elementler ile kıyaslandığında çok daha sonra işlenmeyen başlamıştır. Farklı amaçlarla kullanılan bu element, boru üretiminde de yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Esasında yumuşak bir element olan alüminyum, üretimi içim farklı elementler ile alaşım haline getirilmekte ve bu sayede belirli bir düzeye kadar dayanıklılık kazanabilmektedir. Sahip oldukları nitelikler doğrultusunda farklı sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Bünyesinde barındırdığı avantajlı özellikler nedeni ile her geçen gün daha yaygın bir şekilde kullanılan  çeşitli çap ve ölçülerde üretilmektedir.

Alüminyum boru kullanım alanlarına göre yahut kullanım şekillerine göre üretilerek çok işlemlerde kullanılmaktadır. Endüstri tarzı fabrikalarda, kazan dairelerinde isteğe tabi olarak evlerde de kullanılmaktadır. Standart Boru Profilleri Kodu Ø D (mm) Ø a (mm) t (mm) Ağırlık (gr / m) Hızlı Gelişen endüstri ve teknolojiyle birlikte hem boru tüketimi üstelik kullanım alanları dahi önemli oranda artım göstermektedir. Paslanmaz boru ve alüminyum boruların görünüşleri birbirine çok benzese de birbirlerinden çok değişik ürünlerdir. Hem kullanım alanları üstelik kullanım amaçları epey değişiklik gösterir.

Özellikleri  

Avantajlı hale getiren ve farklı sektörlerde kullanım için cazip kılan bir dizi özellik mevcuttur. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:  İlginizi çekebilir: Sık Kullanılan Alüminyum Kaliteleri  üretiminde kullanılan alüminyumun çok farklı kalite düzeyleri bulunmaktadır. Alüminyum kalitesinin artması, bir yandan ortaya çıkacak ürünün kalitesini artırırken; diğer yandan da maliyetin yükselmesine neden olmaktadır. Bu doğrultuda bahsedilebilecek ilk alüminyum türü 2024 alüminyumdur. 2024 alüminyum, kalite açısından oldukça düşük bir düzeydedir.

Hem korozyon direnci hem de dayanıklılık açısından ortalamanın altında bir değere sahip olan bu ürün, fiyat bakımından en uygun olan alüminyum türüdür. Bir diğer alüminyum kalitesi ise 7075’tir.Yüksek dayanıklılık değerine sahip bir alaşım olan 7075 alüminyum, korozyona karşı ortalamanın üzerinde bir direnç göstermektedir. Ayrıca çatlama ve kırılma gibi sorunlar da 2024 alüminyuma oranla daha az görülmektedir. Yani 7075 alüminyumlar, sağlamlık açısından da iyi denilebilecek bir düzeydedir.

Yaygın olarak kullanılan bir diğer alüminyum türü ise 5086 alüminyumdur. Soğuk işlemler ile ileri düzeyde güçlendirilme olanağına sahip olan bu malzeme hem korozyon direnci hem de dayanıklılık açısından diğer iki türe göre oldukça ileri düzeyde değerlere sahiptir. Buna karşın fiyat açısından da en pahalı olan alüminyum türüdür. İlginizi çekebilir:

Boru Çapları Nedir?

Alüminyum ile Paslanmaz Çelik Farkları Paslanmaz çelik boru ile arasında net olarak bazı ayrımlar bulunmaktadır. Bunların başında ağırlık gelmektedir. Çelik borulara oranla daha az yoğun bir yapıdadır ve bu yüzden de daha hafiftir. Bir diğer fark olarak alüminyumun daha düşük maliyetli olduğunu söylemek de mümkündür. Çeliğe kıyasla daha az işlem gerektiren borular, bu nedenle daha düşük maliyetler ile üretilebilmektedir. Elektrik iletkenliği bakımından da ön plana çıkmaktadır.

Ancak dayanıklılık ve korozyon direnci açısından değerlendirme yapıldığı zaman, paslanmaz boruların açık ara önde olduğunu söylemek mümkündür.Elektrik iletkenliği bakımından da  ön plana çıkmaktadır. Ancak dayanıklılık ve korozyon direnci açısından değerlendirme yapıldığı zaman, paslanmaz boruların açık ara önde olduğunu söylemek mümkündür. Elektrik iletkenliği bakımından da  ön plana çıkmaktadır. Ancak dayanıklılık ve korozyon direnci açısından değerlendirme yapıldığı zaman, paslanmaz boruların açık ara önde olduğunu söylemek mümkündür.

Tıpkı hacimdeki yoğunlukları çok daha düşüktür zira paslanmaz çeliğe göre çok daha hafif malzemelerdir. Alüminyum çok prosedür gerektirmediği için paslanmaz çeliğe göre çok daha ucuzdur. türlü alaşımlar içerdiği için ve uzun rafine işlemler gerektirdiği için fiyatı daha yüksektir

Alüminyumun ısı iletkenliği paslanmaz borudan çok daha çoktur bu dahi alüminyumun klima ünitelerinde ve araçların radyatörlerinde kullanılmasına imkan sağlar.

Paslanmaz borunun elektrik iletkenliği karşılaştırıldığında şayet alüminyumun iletkenliğinin çok daha iyi olduğu görülür. Bu vaziyet dahi kullanım alanlarının farklılaştırılmasına niçin olur. Dayanaklıkları ve paslanmaya karşı olan dirençleri karşılaştırıldığında şayet paslanmaz boruların çok daha sağlam olduğu neticesine varılır.

Bunun beraberinde paslanmaz boruların korozyona ve paslanmaya karşı gösterdiği mukavemet epey yüksektir. Bu dahi kullanım alanları genişlettiği gibi çok vakit kullanılmasına dahi imkan sağlar bu nedenle güvenirliğini de artar. bunun yanı sıra yağmur ve dolu gibi hava koşullarına dahi dayanıklıdır fakat alüminyum borular bu dayanaklığa sahip değiller ve acele paslanabilirler. Ayrıca çok sıcak hava koşulları paslanmaz boruların yapısını bozmazken alüminyum borular bu sıcaklıktan etkilenirler.

Hijyen konusu ile ilgili bir takdir yapıldığında şayet paslanmaz borular bakterilerin çoğalması müsaade vermez ve temizlenmesi epey basittir fakat bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir.

Bundan ötürü paslanmaz çeliğin kullanım alanları genişlerken alüminyum boruların kullanım alanları daha sınırlıdır. Paslanmaz malzemeler estetik tarafından de epey çok tercih edilirler fakat alüminyum malzemeler bu mevzu dahi paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir.

Paslanmaz boruya sertleştirme prosedürü yapılır ve bu yolla malzemenin kalınlığı ve ağırlığı azaltılmış olur. Bu prosedür neticesinde maliyetinde de eksilme meydana gelir. Bu vaziyet alüminyum borular için geçerli değildir. Bunun nedeni şayet alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlemesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük alüminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır.