Alüminyum Çubuk Kare Dolu 10 mm Bu ürünle alakalı daha çok bulguyu detayda görebilirsiniz. Bu malzemeler ara sıra türlü araba parça ve aksamlarının üretiminde, ara sıra inşaat demirlerini desteklemede, bazı vakitlerde gemi üretimi gibi pekçok değişik çeşitlilikte ki alanlarda kullanabilmek mümkündür.

Kullanım amacının çeşitliliğine hususi olarak imal edilen pekçok değişik alaşımda ve yeterlilikte aliminyum malzemesi bulunmaktadır. Genellikle üretim konusu ile ilgili sarfedilen aliminyum alaşımlı malzemeler; aliminyum çubuk denilen ve alüminyumun alaşımlandırılarak ekstrüzyon prosedürü ile üretilmiş; hazır kullanıma elverişli materyaller kullanılmaktadır. Sektör üstünde en çok olarak üretimde sarfedilen ve üretim hedefi ile şekillenen ürünleri 6082, 6061,7075 numaraları ile adlandırılmış aliminyum alaşımları olmaktadır.

Alüminyum Çubuk Kare Dolu Özellikleri

Sertlik yönünden: kullanım için elverişli konumda bulunur. 6082, 6061, 7075 aliminyum çubuk ve ürünlerini sayfamız aracılığı ile kolaylıkla tedarik edebilir, gereksinim duyduğunuz her alanda bu aliminyum çubuk ve materyallerini kullanabilmeniz mümkün.

Uzun vakittir bu sektör üstünde alıcılarına ve kullanıcılarına hizmet gerçekleştiren sayfamız, pekçok değişik alanda kullanılmak üzere sektöre aliminyum çubuk ve gereçleri tedarik etmekte, bunların satışını ve nakliyatını yapmaktadır. İstenilen çap ve ölçüde tarafımızca kesilip müşterilerimize yayılan; yüksek nitelikte ve sert alaşımlı 6082, 6061, 7075 ve türevinde ki aniden çok aliminyum çubuk ve materyalini sayfamız üzerinden itimat ile satın alabilir, sipariş verebilir ve dilediğiniz her alanda kullanabilmeniz mümkün.

İçi boş malzemelerin yetersiz kaldığı hallerde, içi dolu olması sebebiyle çok daha çok yük taşıyabilmektedirler.
Kullanım alanına hususi olarak standart dışı mamüller de temin edilebilmektedir. Yassı mamüller Uzun mamüller Diğer
Alüminyum Çubuklar – Dolu
ÇAP (mm) KG/M ÇAP (mm) KG/M ÇAP (mm) KG/M   Adres : İkitelli Org. Stoklarımızda 5754 / 5083 / 6013 / 6082 / 6061 / 7075 alaşımlı aliminyum çubuklar çap olarak 10mm-600mm arası, istenilen sertlikte dolu, kare ve dikdörtgen alaşımlı Aluminyum lamalar; talaşlı imalata, makina ve kalıp yapımına elverişli ısıl işlemli Alüminyum profiller bulunmaktadır.

Alüminyumun alaşımlandırılarak ekstrüzyon prosedürü ile üretilmiş; hazır kullanıma uygun materyaller kullanılmaktadır.

Sertlik istikametünden: kullanım için müsait konumda bulunan 6082, 6061, 7075 aliminyum çubuk ve ürünlerini sayfamız aracılığı ile kolaylıkla tedarik edebilir, ihtiyaç duyduğunuz her alanda bu aliminyum çubuk ve materyallerini kullanabilmeniz olası.

Uzun vakittir bu sektör üstünde alıcılarına ve kullanıcılarına hizmet oluşturan sayfamız, pekçok farklı alanda kullanılmak üzere sektöre aliminyum çubuk ve gereçleri tedarik etmekte, bunların satışını ve nakliyatını yapmaktadır.

Alüminyum Çubuk Kare Dolu Kullanım Alanları

Özellikle makine endüstri, kalıp sanayi, savunma endüstri, otomotiv sanayi, tanıtım sanayi, inşaat sanayi benzer biçimde sınai uygulamalarda kullanılmaktadır.

Stoklarımızdan çevrimiçi sipariş verebilirsiniz… Aynı vakitte yüzeylerinin düzenli olduğu için ötürü, kalınca boyutlu levhalardan kesilmiş parçalara dahi seçenek oluştururlar. Kare profil benzer biçimde içi boş malzemelerin yetersiz kaldığı hallerde, içi dolu olması sebebiyle oldukca daha fazlaca yük taşıyabilmektedirler.

Çalışma ve birleşme ısısı pek düşük olmasından, zamandan ve sarfiyattan önemli ölçüde tasarruf sağlar. Yüksek şiddet ve mukavemetinin beraberinde hafifliği ile savunma uzay ve havacılık endüstrisinin en önemli alaşımı. Standart olarak kare – dikdörtgen – altıgen lama ve içi dolu çubuk seçenekleri mevcut.

 

Alüminyum Çubuk Kare Dolu Çeşitleri Nelerdir ?

Uzun şeritler niteliğinde yapım edilen paslanmaz miller, paslanmaz çubukların işlenmesi ile oluşturulurlar. Oldukça sağlam olan paslanmaz miller, fazlaca zaman süresince yüksek dayanırlık kuvveti ile kullanılabilirler. Paslanmaz çelik tüketiminin yükselmesi ile bilindik duruma gelen ürünlerden bir tanesi de paslanmaz miller oldu.

Özellikle yüksek basınca maruz kalınan bir alan olduğundan metanet oldukca daha önemlidir. Türkiye de içi dolu çubuk olarak yapım edilen sınai ekstrüzyonlar max 120 mm çapa kadar standartlar içinde üretimi uygulanmaktadır.

120 mm üzeri ekstürüzyonlar 250 mm çapa kadar umumi olarak ithal edilmektedir. 250 mm ve 600 mm çapa kadar şayet döküm kütükler (biyetler) pazar sürülmektedir ve lüzum mekanik mukavemetleri lüzum şayet ölçüsel hassasiyet ne yazık ki standartların oldukca dışındadır. 250 mm üstünde mekanik ve ölçüsel standartlarda üretim kabiliyetine sahip makina parkurumuz sayeinde istenilen kalınlıklarda plakayı kare biçiminde kesiyor, +/-1 mm çap toleransı ile 250 mm den 2500 mm çapa kadar kareden daire biçiminde gereç temin edebiliyoruz.

Bu prosedür sayeinde 510 mm boya kadar ve 2500 mm çapa kadar istenilen çap ölçüsüne 1 mm yakınlıkta sipariş verildiğinde eksinti kaybını minimuma indirerek plakadan içi dolu çubuk üretebilmekteyiz.