Alüminyum Levha Zamanın oldukça mühim olduğu, hızın öncelikli kıstas olarak belirlendiği bugünkü hizmet sektörlerinde niteliği ucuza sunmak kadar,verilen hizmetin sürati dahi oldukça ehemmiyet arz etmekte, kusursuzluğu arayan bu günün şuurlu tüketicileri; sağlam, uzun yaşamlı, ekonomik, estetik, basit yapılan ve geri transformasyon oranı yüksek olan mamüller ve hizmetler tercih etmektedir.

100×200 cm Aluminyum Levha 100×200 cm Alüminyum Levha çatı ve taraf malzemeleri tecrübesini nitelikli ürünleri elverişli maliyetlerle sizlere ulaştırabilmek için beğeninize sundu. Alüminyum alaşımlarının kimyevi ve mekanik özellikleri Alüminyum Levha Ağırlık Hesaplama Metal ağırlık hesaplama aracımızı kullanarak aliminyum yoğunluklarını görebilir ve değişik ebatlardaki aliminyum levhaların ağırlıklarını hesaplayabilirsiniz. standart dışı Özel mahsul gruplarımızda 2000 ve 7000 serisi alaşımlı boyalı ; hafiflik, yüksek metanet, basit işlenebilirlik ve maliyet üstünlüğü gibi özellikleri ile ön plana menfaat ve kendisine endüstri ve yapı endüstrisinde geniş kullanım alanları bulur.

Alüminyum Çeşitlerimiz Firmamız stoklarında her daim alttaki aliminyum mamüller bulunmaktadır. Kullanım alanına hususi olarak standart dışı mamüller de temin edilebilmektedir. İstenilen nitelik ve ölçüde Alüminyum Levha temin edilebilir.Farklı ebatlarda hazırlanabilir, söz hususu işaret yahut yazıya elverişli ölçüde sunulabilirler.  Bunun beraberinde niteliği ile tasarlanmaktadırlar. Yani hem uzun yaşamlı,hem de nitelikli neticeler meydana menfaat. Bu sayede siz de kullanım amacınıza elverişli, kolaylıkla ve azami nitelik ile elde etmiş olursunuz.

Alüminyum Levha Özellikleri

Bu kriterlerin tamamına uyan ve bilhassa inşaat pazarında yapıların iç ve dış dekorasyonunda sarfedilen Alüminyum Levha Modelleri, elverişli tasarımları, çekici fiyatları, kısa sürede uygulanabilir özelliği ve her şeyden muhimi de dekoratif manzarası ile pekçok üstünlüğü üstünde barındırmaktadır.Bir kez katiyen paslanmayan, yumuşak ve elastik dokusu yardımıyla işçiliği ekonomik işlemesi basit olan, estetiğin ve görünümün ön planda olduğu bütün alanlar için en uygun ve iddialı çözümleri yayınlayan

Alüminyum Levha Çeşitleri; havalimanı, restaurand, mektep, banka, petrol istasyonu gibi pekçok alanın düzenlenmesi ve dekorasyonunda kolaylıkla kullanılmakta, mükemmel tek opsiyonu sunmaktadır.
Kalınlık, en ve uzunluk konusu ile ilgili oldukça elastik özelliklere sahip olan kullanılacağı alana ve hedefe göre değişik ebatlarda üretilebilen bu mamüller Alüminyum Levha Fiyatları sorusuna karşı sunmuş olduğu oldukça çekici koşullarla dahi tercih önceliği getirmektedir .

Alüminyum Levha ( Plaka )   Alüminyum Levha Alüminyum’dan Haddeleme yöntemi ile elde edilir. Alüminyum levha sektöründe ince olanlara sac kalın olanlara plaka olarak adlandırılır. Atmosferik korozyona çok dayanıklı oldukları gibi çok iyi de şekil alabilirler. Elektrik ve ısı iletkenliği yüksektir. Güzel görünümlüdür ve dekoratif kaplamalar için uygundur. Kaynak kabiliyeti yüksektir fakat mekanik özellikleri düşüktür.

İnce Alüminyum levhalar 1mm ile 10 mm arası olanlar daha çok reklam sektörü, otomotiv sektörü, makine sektörü gibi alanlarda kullanılırken kalın levhalar daha çok kalıp sanayi, makine parçaları üretimi ve çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Gemi, Uçak, Savunma, Otomotiv, Kalıp – Makine, Tanker – Silobas Sanayileri gibi bir çok endüstride milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyum levhalarda deniz sektöründe içindeki mg elementinden dolayı daha çok 5754 ve 5083 alaşımları kullanılmaktadır.

Kalıp ve işlenebilirlik gerektiren parçalarda daha çok sert ve iyi talaş kaldıran alüminyum plakalar kullanılmaktadır. Bu Alüminyum Plakalar’da  daha çok 5083 , 6061 ve 7075 alaşımları tercih edilmektedir. Sertliğin yüksek olduğu alaşımlarda işlenmesi daha kolay olurken malzeme yumuşadıkça işlenmesi daha da zor olacaktır.  En kaliteli ürünler ile sizlere hizmet veriyoruz. – min-max min-max min-max min-max H111 veya H22 temper Karakteristik Özellikleri Korozyon dayanımı yüksek, Kaynak kabiliyeti çok iyidir.

Özellikle endüstriyel atmosfere ve deniz suyuna karşı dayanımı yüksektir. Soguk şekillendirme için uygun, Yorulma dayanımı yüksek, Kaplama için uygun. Ürün Şekilleri Levha, Çubuk, Boru, Lama, Profil Çeşitleri, Şerit Uyarılar Soğuk şekillendirmelerde stabilize edilmiş formu tercih edilmeli.

Alüminyum Levha Özgül Ağırlığı

2.7 kg / cm3 Alüminyum doğada çok bulunan metallerden bir tanesidir. Hava ve su etkilerine dayanıklıdır. Yumuşak oluşuyla basit biçimlendirilir.

Alüminyum mamuller; Makine ve otomotiv pazarında, uçak endüstri, depo tankları, inşaat, dış taraf, çatı ve yalıtım işlerinde ve benzeri. tüketilir.

ALÜMİNYUM MAMÜL ÇEŞİTLERİ

Alüminyum ; levha, delikli levha, plaka, lama, çubuk, boru, profil, köşebent, çeta, gözyaşı levhalar, gofrajlı levhalar, kafes telleri, kangal teller, kaynak telleri, aliminyum alaşımlı külçeler. Sık sarfedilen aliminyum alaşımlı çubuk ve levha çeşitleri içerisinde; Etial – 3, Etial – 53, Etial – 60, 2014, 2024, 5083, 5754, 6083, 6082 – T6 kalitelerde aliminyum çubuk, altıköşe, levha, plaka, boru ve profil çeşitleri bulunmaktadır. Yassı Ürünler Rulo Şerit Çeta Trapez Özel Ürünler Boyalı Gofrajlı Camilik Desenli ALÜMİNYUM SAC Aluminyumda levha ile plaka arasında kalmış kalınlıklara Sac (Shate) denmektedir. Bu saclar genillikle Gemi ve Tanker sanayisinde kullanılmaktadır. Gemi Saclarının bütününün IACS kuruluşlarından sertifikaları mevcuttur. 5083 H321 alaşımlarının Lloyd, RINA, GL, ABS, DNV sertifikalarından biri ile sevkiyat uygulanmaktadır. 5083/H111 saclar besin silolarında ve yoldaki tankerlerde kullanılmaktadır. Yolda yakacak taşımada sarfedilen tankerlerde şayet ADR sertifikasyonuna haiz hususi 5182/H111 alaşımlı malzemeler tercih edilmektedir. Sertifikalı Alüminyum 10 mm, 15 mm, 20 mm ve 30 mm hususi stoğu Alaşım 5083, 6061, 6082, 7075 ve çok daha çoğu Alüminyum Plaka Alaşımlı hadde plakalarımız min 6 mm. kalınlık, max. 2500 mm en ve max. 4020 mm boy ölçülerindedir. Alaşım 5083, 6061, 7075 ve daha çoğu stoğumuzda bulunmaktadır. Her ürünün kendisine ilişkin sertifikası vardır. Plakalarımız talep üstüne PVC ile kaplanmaktadır.

Alüminyum Plaka Kesim  makinalarımız ile istenilen her ebatta malzemeyi +/- 0.2mm toleransda kesebiliyoruz. Stoğumuzda Bulunan Alaşımlar Alaşım 5083 Alaşım 5083 en çok sarfedilen aliminyum alaşımlarındandır. İçinde ki Magnezyum ve Manganez atomlarından ötürü öncelikle aşındırma direnci ve kaynak edilebilme kabiliyeti çok yüksektir. Aynı vakitte Mg dan ötürü işlenebilme kabiliyetide epey yüksektir.

5083 aliminyum sac ve plakalar gemi sanayinin vazgeçilmez alaşımlarındandır. Yüksek aşındırma yapıya sahip deniz suyuna epey dayanıklıdır. Alaşım 5083 atomsal dizilişlerinden ötürü epey kararlı işlenirken çarpılma riski en düşük alaşımlardandır. 5083 plakalar CNC işleme merkezlerinin aradığı bir alaşım olup işlenmesi epey süratli ve pratiktir. 5083 alaşımlar kaynak kabiliyeti en iyi alaşım olmasından, aluminyum kullanılması gereken ve kaynak işinin olduğu her tanker ve silobas endüstri gibi sektörlerde kesinlikle sarfedilen bir alaşımdır.

5083 alaşım ayrıyeten içerisinde ki Manganez atomundan ötürü eloksal kabiliyeti epey iyidir. Hafif makine sanayinde, paketleme makinalarında, fikstrür imalatlarında, termoform kalıp ve makinalarında aranan bir alaşımdır. Alaşım 6061 6061 alaşım bilhassa müdafaa sanayinde tercih edilen, içerisinde Silisyum atomu barındıran ve genellikle ASTM, yani

Amerikan standartında bir alaşımdır. Darbe veya basınç altında asgari bozulmuş olan alaşımlardan bir tanesidir. Alaşım 6082 6082 alaşım şayet Avrupa normları yani DIN normuna göre imal edilen bir alaşımdır.

Silisyum ve bir oran dahi Magnezyum atomu ihtiva eder. Böylece işlenebilirlik ve kaynak kabiliyeti artarak makina sanayinde bilhassa Avrupada kullanıma sahip bir alaşımdır Alaşım 7075 7075 alaşım içerisinde %7-%9arasında Çinko atomlarını barındıran yüksek mukavemetli bir alaşımdır.

Çekme mukavemeti 5083 alaşımının 2 katı kadardır. Ancak her yerde bu alaşım kullanılamaz zira kaynak kabiliyeti ve aşındırma direnci çok iyi denilemez. 7075 alaşım genellikle vuruş yahut yüksek mukavemetin olduğu makina yahut ekipmanlarda tercih edilir. 7075 alaşımın dışında ki 7xxx serileri genellikle uçak ve uzay araçlarında tercih edilir. Makina robot kollarında, süratli ve yüksek ivmelerin olduğu yük taşıyan ekipmanlarda kullanılmaktadır. Alüminyum Plaka Ağırlık Hesaplama Kullanmak dilediğiniz aliminyum plakaların ağırlıklarını kolaylıkla hesaplamak istiyorsanız, sayfamızı görüşme edin.

Alüminyum, işlenebilir özelliği olan hafif, gümüş rengi ve paslanmaya karşı mukavim bir metal olup tabiatta en çok elde ettikleri elementlerden bir tanesidir. Eski çağlarda yunan ve roma medeniyetleri aliminyum tuzlarını boya renklerini sabitleştirmede kullanmışlardır. endüstrisinin beraberinde mühendislik bölümünde dahi pekçok yapının üretimi namına en mühim neden olarak konumunu almıştır. Doğada boksit ile beraber bileşik durumda bulunan aliminyum, kireç taşının ve silkat kayaların hava ile etkileşime girip aşınması neticesi meydana gelir.

Saf duruma getirilmiş aliminyum, düşük dayanaklıkta bir gereç olduğu için yüksek metanet, gerilebilir özelliği olan maddeler ile komponent durumunu aldığında, naturel olarak sert ve ışıklı prosedür görebilir gereç sınıfına girebilir, zira kıvılcım çıkarmaz. , haddeleme yoluyla alüminyumdan elde ettikleri bir malzemedir. Başlı başına bir sektör olan bu malzemenin ince olanına sac kalın olanına plaka adı verilmektedir. Atmosfere tabi korozyona karşı çok sağlam olan bu mamüller, istenilen biçimi kolaylıkla alabilirler. Bu maddelerin elektriğe ve ısıya olan iletkenliği epey yüksektir. Görünümü yardımıyla dekoratif kaplamalar için de epey uygundur.

Yüksek kaynak kabiliyeti yardımıyla istenilen şekilde kaynak yapılabilir. Sac levhalar, 1 mm ile 10 mm arasında olup tanıtım, otomotiv,makina, inşaat, enerji gibi sektörlerde kullanılırken, kalın levhalar şayet kalıpçılık, makina üretimi, müdafaa endüstri, gemi üretimi gibi pekçok sektörde kullanılmaktadır. Ulaşım araçları üretilirken ne kadar hafif olursa, hareket etmeleri için daha düşük enerjiye lüzum duyduğu için bu dahi direkt olarak yakacak tasarrufu ve motorda daha düşük korozyon manasına geldiği için ekonomik ömrü süresince aşağı yukarı 1.5 ton daha düşük yakacak harcadığı bilinmektedir.

Akaryakıt kullanımındaki düşüş, direkt olarak tabiata pozitif katkı yaptığı için, nerdeyse bütün üretim araçlarında aliminyum tercih edilir olmuştur. Günümüzde hafifliğin ön plana çıktığı araçların üretiminde anne üretim malzemesi alüminyumdur. Alüminyum umumi manada soğutucu yapımında, spot ışıklarda, mutfak gereçleri yapımında dahi tercih edilir.

Özellikle 2. Dünya savaşı döneminde aliminyum üretiminde elinde sahip olan Almanya üretim sanayisini zirveye taşımış, ABD’nin sonrasında yaptığı atılımlar ile üretim birinciliği açılmış farkla ABD eline geçmiştir. Alüminyum levhalar kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Örneğin denizcilik pazarında daha çok 5754 VE 5083 alaşımlar kullanılırken, kalıp ve işlenebilir aliminyum pazarında 5083, 6061 ve 7075 alaşımları tüketilir.

Alüminyum hava ile ilişki ettiği vakit, koruyucu bir katman gibi çalışır. Böylece atmosferik paslanmaya karşı gözle görünür bir şekilde direnir. Saf ve tam arı aliminyum ile bakır içermeyen alaşımlar çok geniş bir ortama karşı dirençlidir. Bu yüzden inşaat, otomotiv, denizcilik gibi sektörlerde kullanıldığı gibi aliminyum, gıda içecek ve kimyevi üretim gerçekleşen endüstri ortamlarında dahi kullanılmaktadır. Örneğin içecek kutularının alüminyumdan yapılmaya başlaması, günümüze kadar geçen süreçte aliminyum kullanımını arttırmıştır.

Alüminyum görece olarak yüksek arızalanma yani biçimsizleşme direnci özelliğine sahiptir. Bununla beraber, alakalı teknik tesislerin inşası için kullanıldığını aşikar bulundurursak, aliminyum ve aliminyum alaşımları geniş bir yelpazede tüketilir, istenilen mimari yapıya göre şekillendirilir. Ayrıca ısı ve elektrik iletkenliği özelliği yardımıyla elektrik malzemelerin iletkenlikleri bilhassa aliminyum malzemeden üretilir, ısı iletimi için lüzumlu bilhassa sıcak su ve buhar tesisatı üretiminde iletkenlik düzeyi yüksek olduğu için tercih edilir.

Bununla beraber manyetik olmamasından ötürü makina, elektrik ve elektronik mühendisliği alanlarında kullanım oranı yüksektir. Alüminyum aşağı yukarı her çeşitli programa kusursuz düzen özelliğini meydana çıkaran bir dizi yüzey işleme imkânı mevcuttur. Böylece geniş bir yelpazede renkler ve baskılar uygulanabilir, dekoratif yüzeyler oluşturulabilir, teknik kuruluş ve fabrika için yüzeyler yapılabilir, yıpranmaya mukavim olduğu için mekanik ve kimyevi işlemlerin gerektiği ortamlarda tüketilir, parlatmaya elverişlidir, pekçok renk tonlarında ıslak sprey boyama yapıldığı gibi toz kaplama dahi yapılabilir.

Alüminyum yüzeye sahip levhalar, naturel olarak iyi birer ısı ve ışık yansıtıcısıdır. Hemen derhal bütün işleme şekillerine karşı mukavim olduğu için birleştirme işlemleri esnasında deformasyona uğramaz. Hızı gün geçtikte çoğalan yaşamda sanki yarışan insanlar için en mühim şey vakittir.

Günümüz hizmet sektörlerinde niteliği ucuza elde etmek gibi, hizmetin süratli olması dahi büyük ehemmiyet taşımaktadır. Neredeyse kusursuza yakın iş yaptırmak talip ve parasının boşa gitmesini istemeyen tüketiciler; sağlam, uzun yaşamlı, ekonomik, estetik, kolay uygulanan ve geri dönüştürülebilen ürünlerle hizmet alabilmek arzu etmektedir. İnşaat ve başka üretim sektörlerinde bu kriterlerin tamamını karşılayan aliminyum levhalar, bölümünde dahi elverişli tasarımları, çekici fiyatları, kısa sürede kullanıma hazır duruma gelmesi, istenilen şekilde dekoratif bir mahsul olabilmesi yönünden avantajlı bir üründür.

Alternatif olarak sarfedilen P-20 yahut H13 gibi paslanmaz çelikler ve bakır esaslı alaşımlara rakip olarak çıkan aliminyum, bu malzemelerin kendine mahsus özellikleri beraber barındırdığı için tercih edilir. Ayrıca daha çok işlenebilme ve geçirgenlik özelliği yardımıyla birinci tercih durumunu alır. Alüminyum maddesi 5 kata kadar daha çok ısıl iletkenliğe sahiptir. Böylece kalıp işlemine alınınca, yampirilik a dahi arızalanma yaşamaz. Alüminyum yardımıyla daha kolay işlemler uygulanan tasarımlar elde edilebilir. Oldukça yumuşak ve elastik dokusu yardımıyla estetik ve dış görünüş konusu ile ilgili ehemmiyet verilen bütün alanlar için uygun ve iddialı çözümler için kullanmak mümkün.

Alüminyumun hafif oluşu yardımıyla çelikten daha çok tutulur. Çelikten üçte bir oranında az yoğunluğa sahiptir. Dolayısıyla kalıpların çok hızlı bir şekilde çıkmasına imkân verirken kalıp için sarfedilen malzemelerin kullanımını basitleştirir. İşlem esnasında sarfedilen aletlerin kullanımını basitleştirir. Bu vaziyet bakım ve aksamaların dahi önüne geçen bir haldir. Alüminyum malzemesi hızlı bir şekilde makinede işlenebilir ve parlatılabilir. Makinede işleme süresinin çelikten daha kısa oluşu yardımıyla derin oyukları olan kalıp üretiminde tercih edilir. Yüksek elektrik iletkenliği yardımıyla bir aliminyum üretiminde maliyet epey düşüktür. Eğer yüksek süratle üretim yapılan bir sistem kullanılıyorsa, maliyetler yüzde 40 oranında düşmektedir. Şayet aliminyum yüksek yıpranma direnci gerektiren hallerde, hard anodizing yahut nikel kaplama gibi programlar neticesinde aliminyum yüzey sertliği çeliğin sertliğine yaklaşır. Alüminyumun düşük yoğunluğu yardımıyla, bütün mahsul ambalajlama, nakliye, üretim, montaj ve bakım aşamalarında kusursuz derecede tasarrufu imkânları sunmaktadır. Geri transformasyon sürecinde aliminyum üretimi için lüzumlu olan enerjinin yüzde 5’i yeterli olacaktır. Böylece aliminyum ile yapılan her çeşitli mahsul nitelik kayıbı olmadan yineleme üretilebilmektedir. Bu özellik onun tabiat ile ne derece sevecen bir mahsul olduğunu meydana koyar. 1050/3003/3105/5005/5754 H12 / H22 / H14 / H24 / H16 / H26 / H18 / H28

Yoğunluğu, çeliğin yahut bakırın aşağı yukarı üçte biri kadardır. Kolaylıkla dövülebilir, makinede işlenebilir ve dökülebilir. Çok üstün aşındırma özelliklerine sahiptir. Ürünler raflarda paletli olarak stoklanmaktadır.Yüksek adetli sevkiyatlar paletli gerçekleştirilmektedir.Düşük adetli sevkiyatlar şayet balonlu paketle zarar görmemesini sağlayacak biçimde paketlenip sevkedilmektedir. Reklam tabelaları Trafik tabelaları Çatı ve taraf sistemleri Kompozit panel Ses paneli Aydınlatma Otomotiv Beyaz nesne ve elektronik Güneş kolektörleri Ofset baskı plakası. Alüminyum Levha Ve Profiller Alüminyum levha en çok sarfedilen aliminyum formlarından biridir.Yüksek termal iletkenliğe ve aşındırma direncine ilave olarak mukavemeti, düşük ağırlığı, şekillendirilebilirliği ve rutubet, ısı ve korozyona dayanıklılığı sebebiyle bilindik bir malzemedir. Aluminyum levhalara yapılan Eloksal, normal şartlarda naturel şartlara göre daha hızlı metal parçaların yüzeyindeki naturel oksit tabakasının kalınlığını çoğaltmak için sarfedilen bir prosedürdür. Korozyon ve korozyon direncini çoğaltır .

Alüminyum Levha ( Plaka )   Alüminyum Levha Alüminyum’dan Haddeleme tekniği ile elde edilir. Alüminyum levha pazarında ince olanlara sac kalın olanlara plaka olarak adlandırılır. Atmosferik korozyona çok sağlam oldukları gibi çok iyi de biçim alabilirler. Elektrik ve ısı iletkenliği yüksektir. Güzel görünümlüdür ve dekoratif kaplamalar için uygundur. Kaynak kabiliyeti yüksektir ama mekanik özellikleri düşüktür. İnce

Alüminyum levha 1mm ile 10 mm arası olanlar daha çok tanıtım sektörü, otomotiv sektörü, makina sektörü gibi alanlarda kullanılırken kalın levhalar daha çok kalıp endüstri, makina parçaları üretimi ve türlü sektörlerde kullanılmaktadır. Gemi, Uçak, Savunma, Otomotiv, Kalıp – Makine, Tanker – Silobas Sanayileri gibi pekçok endüstride milyonlarca değişik ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içerisinde epey mühim bir yeri vardır. Alüminyum levhalarda deniz pazarında içindeki mg elementinden ötürü daha çok 5754 ve 5083 alaşımları kullanılmaktadır. Kalıp ve işlenebilirlik gerektiren parçalarda daha çok sert ve iyi talaş kaldıran aliminyum plakalar kullanılmaktadır. Bu Alüminyum Plakalar’dahi  daha çok 5083 , 6061 ve 7075 alaşımları tercih edilmektedir. Sertliğin yüksek olduğu alaşımlarda işlenmesi daha basit olurken gereç yumuşadıkça işlenmesi daha dahi zor olacaktır. Alüminyum levhaları piyasada ara sıra hatalı alanlarda kullanılması makina parçalarının aşınmasına ve kullanılamaz duruma gelmesine niçin olmaktadır. Alüminyum levha yahut plaka seçerken kullanılacak parçanın maruz kalacağı koşullar düşünülüp ona göre elverişli aliminyum alaşımına karar vermek gerekir. Deneyimli mühendislerimiz sizlere en iyi bulguyu sunacaklardır.

Alüminyum Levha Uygulama Alanları

Baskı plakaları, eşanjör için şerit, kazan imalatı, yalıtım levhası, kimya – besin endüstri ekipmanları, otomotiv döşemeleri, yansıtıcı, mimari programlar, boru, mutfak gereçleri. Karakteristik Özellikleri  Atmosferik korozyona çok sağlam çok iyi biçim alabilir, elektrik ve ısı iletkenliği yüksek, manzarası hoş, dekoratif kaplamalar için elverişli, kaynak kabiliyeti yüksek, mekanik özellikleri düşük Ürün Şekilleri Levha, rulo, tel, boru Stoklarımızdan sipariş verebilirsiniz… 100×200 cm Aluminyum Levha 100×200 cm  Hafiflik, yüksek metanet, basit işlenebilirlik ve maliyet üstünlüğü gibi özellikleri ile ön plana menfaat ve kendisine endüstri ve yapı endüstrisinde geniş kullanım alanları bulur. 

Alaşımlı Alüminyum Hadde Plaka

Alaşımlı aliminyum hadde plakalar elverişli fiyatlarda Sertifikalı Alüminyum 10 mm, 15 mm, 20 mm ve 30 mm hususi stoğu Alaşım 5083, 6061, 6082, 7075 ve çok daha çoğu Alüminyum stoğumuzdan elverişli fiyatlarda aradığınız ebatları bulabilirsiniz Alüminyum Plaka Alaşımlı hadde plakalarımız min 6 mm. kalınlık, max. 2500 mm en ve max. 4020 mm boy ölçülerindedir. Alaşım 5083, 6061, 7075 ve daha çoğu stoğumuzda bulunmaktadır. Her ürünün kendisine ilişkin sertifikası vardır. Eğer tam bir palet alabilmek istiyorsanız, şirketimiz ile iletişime geçiniz. Açılmamış paletler kg üzerinden fiyatlandırılır.

Alüminyum Plaka Kesim Alüminyum plaka kesim makinalarımız ile istenilen her ebatta malzemeyi +/- 0.2mm toleransda kesebiliyoruz. Stoğumuzda Bulunan Alaşımlar Alaşım 5083 Alaşım 5083 en çok sarfedilen aliminyum alaşımlarındandır. İçinde ki Magnezyum ve Manganez atomlarından ötürü öncelikle aşındırma direnci ve kaynak edilebilme kabiliyeti çok yüksektir. Aynı vakitte Mg dan ötürü işlenebilme kabiliyetide epey yüksektir. 5083 aliminyum sac ve plakalar gemi sanayinin vazgeçilmez alaşımlarındandır. Yüksek aşındırma yapıya sahip deniz suyuna epey dayanıklıdır. Alaşım 5083 atomsal dizilişlerinden ötürü epey kararlı işlenirken çarpılma riski en düşük alaşımlardandır. 5083 plakalar CNC işleme merkezlerinin aradığı bir alaşım olup işlenmesi epey süratli ve pratiktir. 5083 alaşımlar kaynak kabiliyeti en iyi alaşım olmasından, aluminyum kullanılması gereken ve kaynak işinin olduğu her tanker ve silobas endüstri gibi sektörlerde kesinlikle sarfedilen bir alaşımdır. 5083 alaşım ayrıyeten içerisinde ki Manganez atomundan ötürü eloksal kabiliyeti epey iyidir. Hafif makine sanayinde, paketleme makinalarında, fikstrür imalatlarında, termoform kalıp ve makinalarında aranan bir alaşımdır. Alaşım 6061 6061 alaşım bilhassa müdafaa sanayinde tercih edilen, içerisinde Silisyum atomu barındıran ve genellikle ASTM, yani

Amerikan standartında bir alaşımdır. Darbe veya basınç altında asgari bozulmuş olan alaşımlardan bir tanesidir. Alaşım 6082 6082 alaşım şayet Avrupa normları yani DIN normuna göre imal edilen bir alaşımdır. Silisyum ve bir oran dahi Magnezyum atomu ihtiva eder. Böylece işlenebilirlik ve kaynak kabiliyeti artarak makine sanayinde bilhassa Avrupada kullanıma sahip bir alaşımdır Alaşım 7075 7075 alaşım içerisinde %7-%9arasında Çinko atomlarını barındıran yüksek mukavemetli bir alaşımdır. Çekme mukavemeti 5083 alaşımının 2 katı kadardır. Ancak her yerde bu alaşım kullanılamaz zira kaynak kabiliyeti ve aşındırma direnci çok iyi denilemez. 7075 alaşım genellikle vuruş veya yüksek mukavemetin olduğu makine veya ekipmanlarda tercih edilir. 7075 alaşımın dışında ki 7xxx serileri genellikle uçak ve uzay araçlarında tercih edilir. Makina robot kollarında, süratli ve yüksek ivmelerin olduğu yük taşıyan ekipmanlarda kullanılmaktadır.

Türkiye’de aliminyum plaka, profil, levha, rulo, çubuk, lama ile pekçok sınai sektöre hizmet etmekteyiz. Uzmanlık alanlarımız; aliminyum kesim, su jeti kesimi, çubuk ve lama kesimi, rulodan boy kesim, dairesel kesim ve PVC kaplamadır. Alüminyum, işlenebilir özelliği olan hafif, gümüş rengi ve paslanmaya karşı mukavim bir metal olup tabiatta en çok elde edilen elementlerden bir tanesidir.

Eski çağlarda yunan ve roma medeniyetleri aliminyum tuzlarını boya renklerini sabitleştirmede kullanmışlardır. Yani o günlerde de dekorasyon konusu ile alakalı tercih edilen bir madde olduğunu söyleyebiliriz. yüzyılda keşfedilen aliminyum, bugün demir çelik endüstrisinin beraberinde mühendislik bölümünde dahi pekçok yapının üretimi namına en mühim neden olarak konumunu almıştır. Doğada boksit ile beraber bileşik durumda bulunan aliminyum,kireç taşının ve silkat kayaların hava ile etkileşime girip aşınması neticesi meydana gelir. Saf duruma getirilmiş aliminyum, düşük dayanaklıkta bir gereç olduğu için yüksek metanet, gerilebilir özelliği olan maddeler ile komponent durumunu aldığında, naturel olarak sert ve ışıklı prosedür görebilir gereç sınıfına girebilir çünkü kıvılcım çıkarmaz. , haddeleme yoluyla alüminyumdan elde edilen bir malzemedir. .Atmosfere tabi korozyona karşı çok sağlam olan bu mamüller, istenilen biçimi kolaylıkla alabilirler. Bu maddelerin elektriğe ve ısıya olan iletkenliği epey yüksektir. Görünümü yardımıyla dekoratif kaplamalar için de epey uygundur. Yüksek kaynak kabiliyeti yardımıyla istenilen şekilde kaynak yapılabilir. Sac levhalar, 1 mm ile 10 mm arasında olup tanıtım, otomotiv, makina, inşaat, enerji gibi sektörlerde kullanılırken, kalın levhalar şayet kalıpçılık, makina üretimi, müdafaa endüstri, gemi üretimi gibi pekçok sektörde kullanılmaktadır. Ulaşım araçları üretilirken ne kadar hafif olursa, hareket etmeleri için daha düşük enerjiye lüzum duyduğu için bu dahi direkt olarak yakacak tasarrufu ve motorda daha düşük korozyon manasına geldiği için ekonomik ömrü süresince aşağı yukarı 1.5 ton daha düşük yakacak harcadığı bilinmektedir. Akaryakıt kullanımındaki düşüş, direkt olarak tabiata pozitif katkı yaptığı için, nerdeyse bütün üretim araçlarında aliminyum tercih edilir olmuştur. Günümüzde hafifliğin ön plana çıktığı araçların üretiminde anne üretim malzemesi alüminyumdur. Alüminyum umumi manada soğutucu yapımında, spot ışıklarda, mutfak gereçleri yapımında dahi tercih edilir. Dünya savaşı döneminde aliminyum üretiminde elinde sahip olan Almanya üretim sanayisini zirveye taşımış, ABD’nin sonrasında yaptığı atılımlar ile üretim birinciliği açılmış farkla ABD eline geçmiştir. Alüminyum levhalar kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Örneğin denizcilik pazarında daha çok 5754 VE 5083 alaşımlar kullanılırken, kalıp ve işlenebilir aliminyum pazarında 5083, 6061 ve 7075 alaşımları tüketilir. Alüminyum hava ile ilişki ettiği vakit, koruyucu bir tabaka görevi görür.Saf ve tam arı aliminyum ile bakır içermeyen alaşımlar çok geniş bir ortama karşı dirençlidir.

Bu yüzden inşaat, otomotiv, denizcilik gibi sektörlerde kullanıldığı gibi aliminyum, gıda meşrubat ve kimyevi üretim gerçekleşen endüstri ortamlarında dahi kullanılmaktadır. Örneğin meşrubat kutularının alüminyumdan yapılmaya başlaması, günümüze kadar geçen süreçte aliminyum kullanımını arttırmıştır. Alüminyum görece olarak yüksek arızalanma yani biçimsizleşme direnci özelliğine sahiptir. Bununla beraber, alakalı teknik tesislerin inşası için kullanıldığını aşikar bulundurursak, aliminyum ve aliminyum alaşımları geniş bir yelpazede tüketilir, istenilen mimari yapıya göre şekillendirilir. Ayrıca ısı ve elektrik iletkenliği özelliği yardımıyla elektrik malzemelerin iletkenlikleri bilhassa aliminyum malzemeden üretilir, ısı iletimi için gerekli bilhassa sıcak su ve buhar tesisatı üretiminde iletkenlik düzeyi yüksek olduğu için tercih edilir. Bununla beraber manyetik olmamasından dolayı makina, elektrik ve elektronik mühendisliği alanlarında kullanım oranı yüksektir. Alüminyum aşağı yukarı her çeşitli programa kusursuz düzen özelliğini meydana çıkaran bir dizi yüzey işleme imkânı mevcuttur. Böylece geniş bir yelpazede renkler ve baskılar uygulanabilir, dekoratif yüzeyler oluşturulabilir, teknik kuruluş ve fabrika için yüzeyler yapılabilir, yıpranmaya mukavim olduğu için mekanik ve kimyevi işlemlerin gerektiği ortamlarda tüketilir, parlatmaya elverişlidir, pekçok renk tonlarında ıslak sprey boyama yapıldığı gibi toz kaplama dahi yapılabilir. Alüminyum yüzeye sahip levhalar, naturel olarak iyi birer ısı ve ışık yansıtıcısıdır. Hemen derhal bütün işleme şekillerine karşı mukavim olduğu için birleştirme işlemleri sırasında deformasyona uğramaz. Hızı gün geçtikte çoğalan yaşamda sanki yarışan insanlar için en mühim şey vakittir.

Günümüz hizmet sektörlerinde niteliği ucuza elde etmek gibi, hizmetin süratli olması dahi büyük ehemmiyet taşımaktadır. Neredeyse kusursuza yakın iş yaptırmak talip ve parasının boşa gitmesini istemeyen tüketiciler; sağlam, uzun yaşamlı, ekonomik, estetik, kolay uygulanan ve geri dönüştürülebilen ürünlerle hizmet alabilmek arzu etmektedir. İnşaat ve başka üretim sektörlerinde bu kriterlerin tamamını karşılayan aliminyum levhalar, bölümünde dahi elverişli tasarımları, çekici fiyatları, kısa sürede kullanıma hazır duruma gelmesi, istenilen şekilde dekoratif bir mahsul olabilmesi yönünden avantajlı bir üründür. Alternatif olarak sarfedilen P-20 yahut H13 gibi paslanmaz çelikler ve bakır esaslı alaşımlara rakip olarak çıkan aliminyum, bu malzemelerin kendine mahsus özellikleri beraber barındırdığı için tercih edilir. Ayrıca daha çok işlenebilme ve geçirgenlik özelliği yardımıyla birinci tercih durumunu alır. Alüminyum maddesi 5 kata kadar daha çok ısıl iletkenliğe sahiptir. Böylece kalıp işlemine alınınca, yampirilik a dahi arızalanma yaşamaz. Alüminyum yardımıyla daha kolay işlemler uygulanan tasarımlar elde edilebilir.

Oldukça yumuşak ve elastik dokusu yardımıyla estetik ve dış görünüş konusu ile ilgili ehemmiyet verilen bütün alanlar için uygun ve iddialı çözümler için kullanmak mümkün. Alüminyumun hafif oluşu yardımıyla çelikten daha çok tutulur. Çelikten üçte bir oranında az yoğunluğa sahiptir. Dolayısıyla kalıpların çokhızlı bir şekilde çıkmasına imkân verirken kalıp için sarfedilen malzemelerin kullanımını basitleştirir. İşlem esnasında sarfedilen aletlerin kullanımını basitleştirir. Bu vaziyet bakım ve aksamaların dahi önüne geçen bir haldir. Alüminyum malzemesi süratli bir şekilde makinede işlenebilir.ve parlatılabilir. Makinede işleme süresinin çelikten daha kısa oluşu yardımıyla derin oyukları olan kalıp üretiminde tercih edilir. Yüksek elektrik iletkenliği yardımıyla bir aliminyum üretiminde maliyet epey düşüktür. Eğer yüksek süratle üretim uygulanan bir sistem kullanılıyorsa, maliyetler yüzde 40 oranında düşmektedir. Şayet aliminyum yüksek yıpranma direnci gerektiren hallerde, hard anodizing yahut nikel kaplama gibi programlar sonucunda aliminyum yüzey sertliği çeliğin sertliğine yaklaşır. Alüminyumun düşük yoğunluğu yardımıyla, bütün mahsul ambalajlama,nakliye, üretim, montaj ve bakım aşamalarında kusursuz derecede tasarrufu imkânları sunmaktadır. Alüminyum levha ve sac biçiminde olduğu gibi aliminyum çubuk,aliminyum boru, aliminyum lama, aliminyum profil aliminyum plaka şeklindedir. Alüminyumun pek meçhul bir özelliği de geri transformasyon sistemi içerisinde basit bir şekilde dönüştürülebilir.

Geri transformasyon sürecinde aliminyum üretimi için lüzumlu olan enerjinin yüzde 5’i yeterli olacaktır. Böylece aliminyum ile uygulanan her çeşitli mahsul nitelik kayıbı olmadan yineleme üretilebilmektedir. Bu özellik onun tabiat ile ne derece sevecen bir mahsul olduğunu meydana koyar. ALÜMİNYUM SAC Aluminyumda levha ile plaka arasında kalmış kalınlıklara Sac (Shate) denmektedir. Bu saclar genillikle Gemi ve Tanker sanayisinde kullanılmaktadır. Gemi Saclarının bütününün IACS kuruluşlarından sertifikaları mevcuttur. 5083/H111 saclar besin silolarında ve yoldaki tankerlerde kullanılmaktadır. Yolda yakacak taşımada sarfedilen tankerlerde şayet ADR sertifikasyonuna haiz hususi 5182/H111 alaşımlı malzemeler tercih edilmektedir. 6.00 mm kalınlığına kadar levha üretilebilmektedir. ” değişik uzunlukta üretim yapılabilmektedir. – levha üstüne polietilen film kaplanabilmektedir. – levha arasına kağıt konabilmektedir. Geniş metal yapı malzemeleri mahsul yelpazemizle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Doğada çoğunlukla cevheri durumunda yer alır ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır.

Endüstrinin pekçok kolunda milyonlarca değişik ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içerisinde epey mühim bir yeri vardır. Hafiflik ve yüksek direnç özellikleri gerektiren tanıtım ve inşaat sanayiinde geniş kullanım kısmı bulur. Yumuşak ve hafif bir metaldir. Mat gümüşsü renktedir. Yoğunluğu, çeliğin yahut bakırın aşağı yukarı üçte biri kadardır. Kolaylıkla dövülebilir, makinede işlenebilir ve dökülebilir. Çok üstün aşındırma özelliklerine sahiptir. Ürünler raflarda paletli olarak stoklanmaktadır.Yüksek adetli sevkiyatlar paletli gerçekleştirilmektedir.Düşük adetli sevkiyatlar şayet balonlu paketle zarar görmemesini sağlayacak biçimde paketlenip sevkedilmektedir. Reklam tabelaları Trafik tabelaları Çatı ve taraf sistemleri Kompozit panel Ses paneli Aydınlatma Otomotiv Beyaz nesne ve elektronik Güneş kolektörleri Ofset baskı plakası.

Diğer kondisyonlar talep tarafında üretilmektedir. Alaşım 1000/3000/5000/8000 Serisi Özellikler * 0,18 – 3,20 mm kalınlıkları arasında ve azami 2200 mm ene kadar gerdirme, revizyon yapılabilmektedir. Yukarıda genel olarak verilmiş özellikler alaşım, kondüsyon ve kalınlık kombinasyonları bazında değişiklik gösterebilir.Alüminyum levhalara yapılan Eloksal, normal şartlarda naturel şartlara göre daha hızlı metal parçaların yüzeyindeki naturel oksit tabakasının kalınlığını çoğaltmak için sarfedilen bir prosedürdür. Korozyon ve korozyon direncini arttırır . Aluminyum Gofraj desenli merdaneler arasından geçirilerek, yüzeylerinin desenlendirilmesi ile imal edilen ürünlerdir.Gofrajlanmış rulolar bu yolla satılabildiği gibi boy kesilmiş levha olarakta satılır. Hizmet kısmı çok geniş olan bu ürünlerin ebat, kalınlık, ebat gibi özellikleri de epey elastikiyet içermekte, hedefe ve programa göre varlıklı mahsul seçenekleri ile her beklentiye şartsız yanıt vermektedir. Kurumsal Vizyonumuz; Hizmet verdiği sektörlerde sürdürülebilir, değişime ve gelişime merkezli, niteliği hayat şekli durumuna dönüştürmüş, piyasa lideri bir firma olmak. Boyalı Ölçüler BOYALI RULO Kalınlık En İç Çap Dış Çap   BOYALI ŞERİT RULO Kalınlık En İç Çap Dış Çap * Malzeme kalınlığına göre en yapılabilirlikleri değişiklik göstermektedir. BOYALI LEVHA Kalınlık En İç Çap Dış Çap * Malzeme kalınlığına göre en ve boy yapılabilirlikleri değişiklik göstermektedir. Diğer kondisyonlar talep tarafında üretilmektedir.