Demir Kutu Profil - Sözübir Metal Bakır
image
image

Demir Kutu Profil

Demir Kutu Profil Ölçüleri ve Özellikleri

Demir Kutu profil, üretim özelliklerine gore değişmektedir. Otomobil sanayisi başta olmak suretiyle gıda üretim tesislerinde, yapı endüstrilerinde kullanılmakta olan demir malzemelerdir.

Demir Kutu Profil Çeşitleri

Kutu profil ürünleri, üretim formlarına bakılırsa iki ana gruba ayrılmaktadır.

Formu her mutlaka kutu profiller, tazyik uygulamalarında kullanılmakta ve sahip olduğu yapısal özellikleri nedeniyle farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Paslanmaz yapı özelliği ve dayanıklılığı nedeniyle uzun ömürlülüğü vaat eden kutu profiller, kare ile dikdörtgen olarak iki değişik halde satışa sunulmaktadır.

 Bu ürünlerde, delme ve kesme işlemleri rahatça yapılabilmektedir. Ayrıca bu ürünlerin paslanmaya karşı direnme gösterebilmesi için galvanizleme uygulamasının yapılması gerekmektedir. Kare profillerin gemi yapımında, çatı yapımında ve makine imalatı yapımında kullanımı fazlaca yaygındır. Ayrıca kere kutu profiller, ağır sanayi alanında da kullanılmaktadır.

 Kutu Profil Özellikleri Kutu profiller değişik alanlarda ve farklı sektörlerde kullanılabilen ürünlerdir.

Kutu profiller, başta otomotiv sektöründe olmak suretiyle yoğun olarak yapı sektöründe kullanılmaktadır.

Ayrıca kutu profiller, muhtelif endüstri alanlarında da kullanılabilmektedir ve üst ölçüde verimliliğin elde edilmesini sağlamaktadır. İnşaat alanlarından sıklıkla karşılaşılan kutu profiller, inşaatların ana unsurları arasında yer almaktadır.

 Aynı zamanda, standart boy kutu profil dışında değişik boy ve ebatlarda da isteğe nazaran üretim yapılabilmektedir.

 Kutu profil satın alacak olan endüstriyel işletmelerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan birtakım noktalar bulunmaktadır.

Kutu Profil Kullanım Alanları

Kutu profiller, sanayi ve muhtelif iş alanlarından yoğun olarak kullanılmakta ve hatta bir çok vakit ana malzeme olarak görevini yerine getirmektedir. Bu demirden meydana getirilen, dayanıklılığı olan ve uzun zaman kullanılabilen malzemeler, inşaat sektöründe yoğun olarak çatı yapımında kullanılmaktadır.

Yan endüstri kuruluşları özellikle bu ürüne talep göstermektedir.

 Ayrıca hesaplamada et kalınlığı, köşe radiusu ve profil uzunluğu detayları de kullanılmaktadır.