Epoksi (epoxy) Levha - Sözübir Metal Bakır
image

Epoksi (epoxy) Levha

Epoksi ağaç sakızı köklü cam elyaflının kullanıldığı bu çubuk ve levhalar yüksek mekanik güçtedir, nemden etkilenme ve dağılma seviyesi düşüktür.

Elektriksel yalıtkanlık yönünden epey mükemmeldir, ayrıyeten epey geniş sıcaklık aralığına dayanıklıdır. EPOXY LEVHA Epoxy Esaslı Levhaların Teknik Özellikleri Epoxy Esaslı Çubukların Teknik Özellikleri Özellikler ve Uygulamalar: PPX11S Üstün mekanik ve elektriksel özellikleri sebebi ile dayanırlık talip uygulamalarda tercih edilen bir üründür. Genellikle özensiz işlere elverişli olup 0,50 – 50 mm arasında hazır olarak bulunmaktadır. Kaba dokunmuş olması yüzünden Isı izolasyonu uygulamalarında 100-120 C üzerindeki sıcaklıklarda cam elyaf tabakalar birbirinden ayrılarak problem çıkartabilmektedir.

En çok sarfedilen aplikasyon kısmı, plastik enjeksiyon kalıplarında kalıp ardı ısı izolasyon plakası olarak kullanılmasıdır. PPX12S Üstün mekanik ve elektriksel özellikleri sebebi ile dayanırlık talip uygulamalarda tercih edilen bir üründür. Özellikle elektriksel uygulamalarda tüketilir. Zaman vakit vakum pompası uygulamalarında dahi kullanabilmek mümkündür. G10 spesifikasyonlarını karşılar. Yeşil renktedir., PPX13S PPX12S ile tamamıyla aynıdır. İlave olarak alevlenmeme özelliği FV0 vardır.FR4spesifikasyonlarını karşılar.

Epoksi(Epoxy) Özellikleri

Epoksi Levha Green Color-Fr4-Epoxy-Fiberglass Epoksi ,Yüksek elektrik yalıtımı (yüksek voltaj direnci),
Epoksi, Yüksek termal mukavemet
Epoksi,Kompresyon (sıkıştırma) karşı üstün mukavemet,
Epoksi,Yüksek su ve kimyevi mukavemet özellikleri,
Epoksi,Film formunda iken yüksek elastikiyet seviyesi. Kuru ve nemli ortamlarda iyi derecede
dielektrik zayi ve elektriksel dayanırlık özelliklerine sahiptir. Alev ilerletmeme özelliği yoktur.

En çok yönlü çok gayeli laminat sınıfları, bir epoksi ağaç sakızı bağlayıcı ile emprenye edilmiş devamlı cam dokuma kumaşlardır. Epoksi reçineler, elektronik bölümünde en çok yönlü ve en sık sık sarfedilen plastikler arasındadır, zira su emiliminin nerdeyse sıfır olması, onu olağandışı bir yalıtıcı kılar. Epoksi reçineler, elektriksel izolasyon özelliklerinin ötesinde, büyük boyutsal istikrar (büzülme çoğunlukla yüzde 1’den azdır) ve üstün yapışkan özellikler sergiler. Hem ıslak üstelik kuru olmak suretiyle epey yüksek mekanik dayanıma, iyi dielektrik zayi özelliklerine ve iyi elektrik direnç özelliklerine sahiptirler. Epoksi cam bezi lamine levhalar (Endüstriyel laminat levha, Epoksi levha), ısı ve basınç altında işlenerek epoksi reçineler ve fenolik reçineler ile emprenye edilmiş alkali içermeyen E-cam bezden yapılır. Epoksi cam bezi tabakası her çeşitli izolasyon parçası olarak işlenebilir. Epoxy mamüller trafolarda, elektrik motorlarında, dolaplarda, denetim kutularında, elektrik anahtarlarında, ev aletlerinde, trenyolu, araba, pc ve tıbbi cihazlarda sık sık kullanılmaktadır.

Epoksi (epoxy) Levha

Epoksi FR4 cam elyaflı Levha