Fiber Çubuk - Sözübir Metal Bakır
image

Fiber Çubuk

Güçlendirici olarak kullanılan saf pamuk kumaşa, modifiye fenolik reçinenin, binder olarak uygulanmasıya üretilmektedir. Ürünün, mükemmel ısı direnci bulunmaktadır ve yüksek sıcaklıklarda sürtünme özelliği göstermeyecektir. Bu ürünler, fenolik reçine binder ile emdirilmiş pamuklu kumaştan üretilmektedir. Ürünler, iyi seviyede mekanik özellikler, iyi ısı ve nem direnci ve mükemmel aşınma direncine haizdir. Pamuk bazlı ürünlerin mekanik mukavemetleri, kağıt bazlı ürünlere kıyasla daha yüksektir.

Fiber Çubuk Özellikleri

Fenolik reçineler, en eski ve en iyi bilinen genel kullanım amaçlı termoset reçinelerdendir. Genel olarak fenolikler, nem ve rutubet direnci, boyutsal stabilite, çekmezlik ve elektriksel özelliklerinin kalıcılığı bakımından epoksiler kadar iyi değillerdir. Bu ürünler orta sıklıkta dokunmuş kanvas kumaş içerir ve mekanik özellikleriyle ön plana çıkarlar. Bu sınıf ürünler, elektrik izolasyonu için önerilmezler.

Fiber Çubuk Kullanım Alanları

Yüksek mekanik ve dielektrik performansa sahiptir ve elektromekanik, elektrik ekipmanları için yalıtım yapısal bileşenleri olarak uygulanabileceği gibi, nemli ortam koşulları ve trafo yağı altında da kullanılabilir. Bakalit veya bazen Fenolik olarak da adlandırılan, fenolik reçine ile emprenye edilmiş ve sıcak preslenmiş yalıtım kağıdından yapılır. Bakalit, trafo yağında, yüksek mekanik özellikli yalıtım parçalarının ve parçaların gerekli olduğu makinelerde, motorlarda ve elektrikli cihazlarda kullanıma uygundur. Bakalit levha, fenolik reçine ile emprenye edilmiş kağıt veya cam bez katmanlarına ısı ve basınç uygulanarak yapılan sert, yoğun bir malzemedir.

Bu laminasyon katmanları genellikle selüloz kağıt, pamuklu kumaşlar, sentetik iplik kumaşlar, cam kumaşlar veya dokunmamış kumaşlardır. Katmanlara ısı ve basınç uygulandığında, bir kimyasal reaksiyon (polimerizasyon) katmanları yüksek basınçlı ısıyla sertleşen endüstriyel lamine plastiğe dönüştürür. Kimyasal makine parçaları, genel makine parçaları ve dişlileri ve pedler, taban, bölme vb. Jeneratör, trafo, armatür, inverter, motor ve elektrik yalıtım komponenti. Elektrik teçhizatının yalıtım yapısal parçaları olarak, kuru şartlarda ve trafo yağı ortamında çalışır.

Fenolik Pamuk Fiber Çubuk Çap 15 mm, Sık dokulu fenol yapılı malzeme çok iyi elektriksel özellikler taşır. Çalışma Sıcaklıkları +120°C kadar kullanılabilir.

Fiber Çubuk

Fenolik Pamuk Fiber Çubuk