Fiber Levha - Sözübir Metal Bakır
image

Fiber Levha

Fiber levha, reçineye emdirilmiş bez tabakaların preslenmesi ile elde ettikleri, elektrik ve ısı izolasyonu gerektiren pekçok pratikte kullanılmaktadır.
Fiber levhalar sentetik ağaç sakızı emdirilmiş hususi tahta levhalardır. Kayın ağacı kaplama malzemesinin ısı ve basınç altında termoset ağaç sakızı gereç ile birleştirilmesi ile yapılır. Aşınmaya, sıcaklığa, yüke, korozyona dayanımı yüksek, iyi bir elektrik yalıtkanıdır.

KULLANIM ALANLARI

Otomotiv endüstri, elektronik, tekstil (programlı makinalarda pamuk ipliği toplama bidonlarında), su armatürleri, conta yapımında, cılız akım izalasyonunda, tarım sektörü, makina imalatları.
Makinada dişli kümeleri, yataklamalar, transfer elemanları ve yedek parçalarda çok sık tüketilir. Bunun dışında otomotiv, tekstil ve tarım makinalarında, elektrik izolasyonlarında, elektronik endüstri, hava kompresörlerinde, iş makinalarında paletlerde ve pompa aksamları içerisinde tüketilir.

Fiber Levha ÖZELLİKLER

Geniş sıcaklık aralığında boyutsal stabilite, mekanik yüklere karşı kusursuz mukavemet, geniş sıcaklık aralığında boyutsal stabilite, yüksek frekanslı akımlarda yüksek yalıtım, uzun mukavemet ömrü, aleve karşı mukavemet, kusursuz (yüksek) mekanik dayanıklılık/ağırlık oranı.

Fiber levha

Fenolik Pamuk Fiber Levha