Kestamit levha - Sözübir Metal Bakır
image

 Kestamit levha

Isı dayanımı yüksek, sürtünme katsayısı düşüktür. Ancak su emme özelliği sebebiyle, nemli ortamlarda tercih edilmezler. Metallerle sürtünerek çalışma durumunda dahi çok yüksek aşınma dayanımına ulaşır. Kestamit, kimyasal, elektriksel ve fiziksel özelliklerinin yanında üstün mekanik dayanımı nedeniyle birçok endüstriyel alanda tercih edilen bir mühendislik plastiğidir. Çelik, bakır, demir, alüminyum, bronz, pirinç gibi birçok metallerin kullanıldığı ortamda bu metallerin yerine üstün avantajlar sağlayarak kullanılır. Bu metallerden  daha ucuz, daha hafif, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Kestamit’ in standart rengi sarıdır. İstenildiği takdirde değişik renklerde ve natürel renkte üretilebilmektedir.

Kestamit Kullanım Alanları

Aşınma plakaları Endüstriyel makaralar Yağsız ve sessiz çalışabilen dişliler Rulolar Makaralar Yataklar Burçlar Kayar ve döner hareketli makine parçaları Zincir kılavuzları Hatte yatakları kızaklar ve burçlar Kestamit Çubuk Kestamit Levha Kestamit Özellikleri Özgül ağırlığı 1.15 gr/cm³ Isıya yüksek dayanıklılık Darbeye dayanımı yüksek Aşınma ve basmaya karşı dayanıklılık Sürtünme katsayısı düşük Sessiz çalışabilen bir yapı Yağsız çalışma özelliği Ekonomik Mekanik işlemede kolaylık Yüksek çekme dayanımı hammaddelerinden ürettiği özel tasarım mühendislik plastiklerini Türkiye’ nin her noktasına ücretsiz teslim eden bir firmadır.

Yüksek ısı dayanımı ve düşük sürtünme katsayısı sayesinde metallerle sürtünmenin yüksek olduğu uygulamalarda dahi yüksek aşınma mukavemeti göstermektedir. Çalışma Sıcaklığı:   -30°C ile +90°C *Ebatlar kalınlığa göre değişkenlik göstermektedir.
Metaller kullanılması durumunda dahi yüksek değerlere mukavemet gösterebilen bir malzemedir. Kestamid genel olarak yataklar, dişliler, kasnaklar ve makara yapımında kullanılır.

KESTAMİD LEVHA ÖLÇÜLERİ

60cm x 120cm
platformunda, uygun maliyetleri ve yüksek dayanıklılığıyla dikkat çeken bir mühendislik plastiği olan kestamitin tüm türlerini temin edebilirsiniz.

Kestamit levha