Paslanmaz Boru - Sözübir Metal Bakır
image
image

Paslanmaz Boru

Paslanmaz Boru Ölçüleri ve Özellikleri

Paslanmaz boru uygulamalarında 304 paslanmaz çelik süregelen bir seçimdir bu sebeple kimyevi ve korozyona karşı çok dayanıklıdır.

Paslanmaz çelik 304L tarzı bu sorunu giderir, bu sebeple daha az karbon içerisinde ne olduğu sınırına sahiptir ve nedeniyle kaynak işlemine ve daha yüksek ısı uygulamalarına naturel olarak tutulabilir.

Diğer paslanmaz çelik çeşitleri fazlası vakit belli uygulamalarda talep edilen özellikleri güçlendiren katkı maddelerine (nikel yahut molibden biçiminde) sahiptir. Bu umumi çelik kategorisi, diğeri özelliklerin üzerinde aşındırma direnci gerektiren programlar için uygundur.

Östenitik Paslanmaz çelikler (yüksek krom ve nikel içerikli olanlar) daha dahi çok mukavemet sunarlar ve ferritik ve martensitik tipleriyle tıpkı umumi koşullar altında kullanılabilirler. Bu tip paslanmaz çelik boru ya katı krom yahut krom ve nikel kombinasyonundan yapılır.

Paslanmaz boru basınçlı boru çeşitleri içerisinde dikişsiz ve kaynaklı borular, yüksek basınçlı programlar için elektrik füzyon kaynaklı borular, aşındırıcı yahut yüksek ısı programları için geniş çaplı kaynaklı borular ve dikişsiz ve kaynaklı ferritik ve östenitik paslanmaz çelik borular yer alır.

Silindirler, rulmanlar ve başka oyuk şekilli parçalar benzeri biçimde uygulamalarda, karakteristik olarak paslanmaz çelik mekanik boru tüketilir. Boru, daha geleneksel yuvarlak boru kesitine ilave olarak kare ve dikdörtgen biçiminde çeşitli enine kesit şekillerine sahip olmak için manipüle edilebilir.

Tipik olarak, ASTMA 511 ve A554 kaliteleri, mekanik boru programları için tüketilir.