Polietilen Çubuk - Sözübir Metal Bakır
image

Polietilen Çubuk

Beyazca, yarı geçirimli, yumuşatılabilen bir gereç olmasının beraberinde çok sağlam bir polimer olmasıdır. Polietilen kullanım kısmı epey süregelen olan, pekçok ürünlerde sarfedilen kimyevi mukavemeti yüksek, sürtünme katsayısı düşük, kaypak olan bir malzemedir. Nem emme özelliği sıfıra yakındır. Kesim plakası kullanım yerleri sınai mutfaklar ve kasap kesim kütüğüdür. Malzemenin kaynak edilebilme özelliği de vardır. Eğer Polietilen ve PVC arasında mukayese yapacak olursak daha çok yumuşak ve daha düşük rijit gereç özelliklerini taşımaktadır. Düşük moleküler ağırlık, yüksek moleküler ağırlık ve ultra high moleküler ağırlık olarak 3 kategoriye ayırabiliriz. PE 1000 daha çok aşındırma dayanımına sahiptir. Çalışmasında metallerle sürtünerek en üst civarda direnç karşılamaktadır.

KULLANIM ALANLARI

MAKİNE SANAYİ >> Polietilen, tank ve siloların kaplanması işlemlerinde(yapıştırma, aşındırma gibi nedenleri önlemek amacıyla), burç, yatak imalatlarında, hava filtrelerinde bulunan kömür tozlarının tutması sebebiyle tüketilir. KAĞIT SANAYİ >> Polietilen, su emmeme özelliği, yüksek kimyevi, vuruş ve aşındırma dayanımı, düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü, hidrofolyo kasası gibi yerlerde tüketilir.

TEKSTİL SANAYİ >> Polietilen, düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü hidrofolyo kasası ve benzeri. olarak tüketilir.

GIDA VE AMBALAJ SANAYİ >> Polietilen, bakteri üretmemesi ve basit temizlenebilmesi nedeni ile balık, et, peynir sanayisinde kesme masası olarak tüketilir. Konserve, şişeleme, süt sanayisinde, aşındırma parçaları, zincir yatakları, burgulu taşıyıcılar yapımında dahi tüketilir.

KİMYA SANAYİ >> Polietilen, aşındırma ve aşınmaya maruz artan birtakım parçanın yapımı, vana, pompa,  körük, diyafram süzgeç kapağı, silindir yapımında bunların beraberinde polietilen 300 kimyevi maddelerin depolandığı takım imalatında dahi tüketilir. ELEKTRİK

SANAYİ >> Polietilen, düşük dielektrik kalıp faktörüne sahip olması sebebiyle yüksek sıklık aralığı, İzolatör elemanlarının üretimi gibi yerlerde tüketilir. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda rastgele bir kimyevi arızalanma göstermez. Moleküler ağırlıklarına göre sınıflandırıldığında PE 300, PE 500, PE 1000 olark üç farklı çeşidi mevcuttur.Yüksek metanet ve uzun yaşam sebebiyle en çok tercih edilen çeşidi PE 1000’ dir. Günümüzde kullanımı çok olan plastik şişelerde sarfedilen polietilen çubuk, bununla beraber besin sektörü, araba sanayisi,  enerji sektörü, ev elektroniği ve ev eşyalarında kullanılmaktadır. Ayrıca hıfzıssıhha ve sağlamlık özellikleri onu tıp bölümünde dahi kullanıma uygun bir gereç gerçekleştirmektedir. Bu gereç, diğerlerinin beraberinde, makina mühendisliğinde, konveyör teknolojisinde, besin teknolojisinde, vasıta yapımında ve tıbbi teknolojide tüketilir. Örneğin , PE 1000 zincir kılavuzlarını, kızak raylarını, konveyör vidalarını ve konveyör yıldızlarını üretmek için tüketilir . bir poelietilen mahsul çeşididir. Bu ürünün özelliği aşındırma ve kimyevi maddelere karşı sağlam bir mühendislik plastik çeşidi olmasıdır. Ürünün kara, yeşil ve naturel saydam renkleri bulunmaktadır. Ürünün kara, yeşil ve naturel saydam renkleri bulunmaktadır. Etilen molekülü C H , çift bağ ile bağlanmış iki CH ’den meydana gelir. Polietilenin üretim biçimi, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, aşırı polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon eşgüdüm polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olur. Bu metotların her biri farklı tipte polietilen üretimi sağlar. PE Polietilen Çubuk Torna İşlemi PTFE, PA, PE, POM, Kestamit ve Teflon hammaddelerinden ürettiği hususi dizayn mühendislik plastiklerini Türkiye’ nin her noktasına bedava teslim eden bir firmadır.

Kömür depolarında konveyör ssitemlerinde, oluklarda, besin endüstrilerinde, çimento ve kireç sistemlerinde, asit pompalarında, Filtre sistemlerinde kulllanılır. Polietilen Çubuk Polietilen : Özgül ağırlığı 0,98 gr /m³ Polietilen yüksek oranda molekül ağırlığa sahiptir. Nem absorbsiyonu yoktur. Polietilen Genel özellikleri ve kullanım alanları: Polietilen mamüller 4 farklı türde bölümlere ayrılır,bunlar;

Polietilen yüksek vuruş dayanımına sahip, hafif ve kuvvetli bir mühendislik plastiğidir. Ayrıca çok düşük rutubet emme özelliğini yayınlayan üstün kimyevi dirençlidir. Çalışma Sıcaklığı:   -50°C ile +80°C *Talep edilmesi halinde hususi renklerde üretim gerçekleştirilebilir.

Daha kısa yahut uzun biçiminde de üretim gerçekleştirilebilir.

Polietilen Çubuk