Polietilen Levha - Sözübir Metal Bakır
image

Polietilen Levha

PE Polietilen Levha aşınmaya ve yıpranmaya karşı yüksek direnci olan, darbelere karşı sağlam bir çeşididir. Kimyasal maddelerin erozyonundan etkilenmeyen bu ürünün plastik sanayisinde kısa adı PE dir. Polietilen etilen den elde ettikleri bir mühendislik plastiğidir. Uygun bedel üstünlüğü sebebiyle yapı pazarında tercih edilen bir üründür. Su emiş oranı çok düşük olan PE Polietilen levha gaz, asit ve petrol gibi kimyasal maddelerin erozyonuna karşı sağlam bir termoplastiktir. PE Polietilen Temel Özellikleri Günümüzde kullanımı çok olan plastik şişelerde sarfedilen polietilen levha, bununla beraber besin sektörü, araba sanayisi,  enerji sektörü, ev elektroniği ve ev eşyalarında kullanılmaktadır. Ayrıca hıfzıssıhha ve sağlamlık özellikleri onu tıp bölümünde dahi kullanıma uygun bir gereç gerçekleştirmektedir. Bu gereç, diğerlerinin beraberinde, makina mühendisliğinde, konveyör teknolojisinde, besin teknolojisinde, vasıta yapımında ve tıbbi teknolojide tüketilir. Örneğin , PE 1000 zincir kılavuzlarını, kızak raylarını, konveyör vidalarını ve konveyör yıldızlarını üretmek için tüketilir . PE Polietilen Temel Kullanım Alanları bir poelietilen mahsul çeşididir. Bu ürünün özelliği korozyon ve kimyasal maddelere karşı sağlam bir mühendislik plastik çeşidi olmasıdır. Ürünün kara, yeşil ve naturel saydam renkleri bulunmaktadır. PE 1000 plaka ölçülerimiz aşağıdadır. Yüksek teknoloji makinaları ile kendi üretim tesisine sizler için üretmekte ve para ödemeden adresinize kargolamaktadır. Adını monomer halindeki etilen maddesinden alır. Plastik sanayisinde kısaca PE adı tüketilir. Etilen molekülü C H , çift bağ ile bağlanmış iki CH ’den meydana gelir. Polietilenin üretim biçimi, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, aşırı polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon eşgüdüm polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olur. Bu metotların her biri değişik tipte polietilen üretimi sağlar. PE Polietilen Levha Freze PTFE, PA, PE, POM, Kestamit ve Teflon hammaddelerinden ürettiği hususi dizayn mühendislik plastiklerini Türkiye’ nin her noktasına bedava teslim eden bir firmadır. PE malzemeler – 40 °C ve + 80 °C sıcaklık aralığında iyi kimyasal dayanıma ve sertliğe sahiptir. Siyah PE levha ve çubuklar, karbon siyahı katkısı sebebiyle UV dayanımı göstermiştir ve çok vakit dış ortamda kullanıma uygundur. PE-EL malzemeler şayet ATEX’e göre elektriksel iletkenliğe sahiptir ve ortamdaki statik yükü dağıtarak kıvılcım oluşmasını engeller.

Sürtünme katsayısı düşük, kaypak bir malzemedir. Su yahut rutubet emme özelliği sıfıra yakın değerdedir. Kesim plakası bilhassa sınai mutfaklarda ve kasap kesim kütüğü olarak kullanmak mümkün. Bu malzemenin de kaynak edilebilme özelliği vardır. Poliproplen ve PVC’ye oranla daha yumuşak ve daha düşük rijit malzemedir. Polietilen’i karakterize eden niçin moleküler ağırlıktır. Düşük moleküler ağırlık, yüksek moleküler ağırlık ve ultra high moleküler ağırlık olmak suretiyle üç grupta toplanabilir. (PE 300, PE 500, PE 1000 ). Özellikle Polietilen 1000 yüksek vuruş dayanımı , yüksek korozyon direnci ve düşük sürtünme katsayısı gibi 3 kat daha çok yaşam veren korozyon dayanımı ile besbelli bir ekonomik prodüktivite sağlar.Polietilen 1000 kullanılabildiği bütün kimyasal ortamlarda daha uzun ömürle kullanmak mümkün.Kendinden yağlamalı olması kayganlık ve yapışmama özellikleriyle PTFE’yi andırır.Polietilenin üstünde buz dahi tutunamaz kayar.Özelikle yanıcı madde üretiminde ve madencilik pazarında ,ilkin yer altı olmak suretiyle bütün ortamlarda patlama ve yangın birincil tehlikedir.Madencilikte sarfedilen konveyör bantlarında ve bunkerlerde kaplama malzemesinin ateş geciktiren tip olması hayatidir.Şişeleme pazarında süratli haraket neticesi kırılma,gereç israfı ve gümbürtü gibi olumsuzlukların azaltılmasına yardımcı olur.Aşınma özelliği ve yapışmaması niçin ile inşaat pazarında kamyon kasalarının ve iş aletlerinin kepçelerinin kaplamasında çağdaş iskelelerde vuruş ve korozyon plakası olarak briket beton ve prefabrik beton kalıplarında ağaçtan kalıp yerine kullanılmaktadır.Buz pistlerinin yapımında tomruk (ağaç) işleme endüstrisinde, hızar kızaklarında konveyör taşıyıcılarında kayışların altında yönlendirici olarak kullanılmaktadır.Polietilen 1000 kimyasal yıkanmaya dayanır ve bütün istek edilen teknik özellikleri bu operasyon ardından kaybetmeden sergilemeye devam eder.Ayrıca bakteri biriktirmez,kokusuz ve tatsızdır.Yazın kuru sıcağına kışın eksi derecelerdeki soğuğuna dayanır.Zaman tasarrufu sağlar.

KULLANIM ALANLARI

 Polietilen, bunker, silo ve tankların kaplanmasında(aşnma ve yapıştırmayı önlemek hedefi ile.) korozyon plakası yapımında, yatak ve burç imalatında, hava filtrelerinde kömür tozlarının tutması hedefi ile tüketilir.

Polietilen, su emmeme özelliği, yüksek kimyasal dayanımı, korozyon ve vuruş dayanımı, düşük sürtünme katsayısı sebebi ile vakum kasası örtüsü, hidrofolyo kasası ve benzeri. olarak tüketilir.

Polietilen, düşük sürtünme katsayısı sebebi ile vakum kasası örtüsü hidrofolyo kasası ve benzeri.

Polietilen, Bakteri üretmemesi ve basit temizlenebilmesi sebebi ile et, balık, peynir sanayinde kesme masası olarak tüketilir.Şişeleme, konserve ve süt sanayinde, Zincir Yatakları, korozyon parçaları, burgulu taşıyıcılar yapımında tüketilir.

Polietilen, korozyon ve korozyona maruz artan pekçok parçanın yapımı, Pompa, vana, diyafram süzgeç kapağı, körük, silindir yapımında, ayrıyeten polietilen 300 kimyasal maddelerin depolandığı takım imalatında tüketilir.

Polietilen, Düşük dielektrik kalıp faktörüne sahip olması sebebiyle yüksek sıklık aralığı İzolatör elemanlarının üretiminde tüketilir.

POLİETİLEN MALZEMELERİN YAKLAŞIK AĞIRLIKLARI

POLİETİLEN LEVHA (1000mm x 2000 mm) POLİETİLEN ÇUBUK (1000mm)

– İstediğiniz ölçülere elverişli levha çekilir. – Günlük 30 ton levha üretimi uygulanmaktadır. – Polietilen levha

– Polyethylene Sheet

– Orjinal ve geri transformasyon polipropilen levha üretimide uygulanmaktadır. Yorumlar Sizde Yazın Whatsapp Bizden Haberler Hizmetlerimiz   PE / Polietilen PE / Polietilen Polietilen (PE 300) kimyasal mukavemeti yüksek bir malzemedir. Polipropilen ve PVC’ye oranla daha yumuşak ve daha düşük rijit malzemedir. Polietilen’i karakterize eden niçin moleküler ağırlıktır. Stoklarımızda ithal ve yerli Polietilen çubuk ve Polietilen levha olarak bulunmaktadır. Standard ölçülerin beraberinde hususi ölçülerde de üretim uygulanmaktadır.

Polietilen Levha

Polietilen levha ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Polietilen Levha