Pom(Delrin) Levha  - Sözübir Metal Bakır
image

Pom(Delrin) Levha 

mekanik dayanımı yüksek, sürtünme katsayısı düşük kaypak bir malzemedir.
Yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Darbelere karşı dayanımı ve sertlik özellikleri yardımıyla delrin malzemeler, dişli yapımı ve sık sık sökülüp takılan günlük kullanım alanlarında sık sık tercih edilmektedir. Elektrik yalıtımı, kimyevi aşındırıcılara karşı dayanımı ve su emmez yapısı kullanım alanlarını epey genişletmektedir.

Başlıca kullanım sektörleri

Otomotiv, Makine endüstri, Yedek Parça Sanayi, Elektrik ve Elektronik, Gıda, Tekstil.

Bu polimer iyi kayganlık özelliğine, korozyon dayanımına ve düşük su emme özelliğine sahiptir. İyi ölçü kararlılığı ve iyi bir yorulma mukavemeti POM’ u complex component parçarları için çok yönlü bir mühendislik polimeri yapar.

POM Polyoxymethylene levha yerli ve Avrupa menşei ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapar iken, tasarımlarınızı yüksek teknoloji freze ve torna makinaları ile gerçeğe dönüştürmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.

POM C
Asetal biçiminde de bilindik POM C başka plastiklere göre düşük sürtünme katsayısına sahiptir. Boyutsal stabilitenin mühim hallerde POM C tavsiye edilmektedir. Ağır endüstri de makine parçalarında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Pom ün kusursuz mekanik direnç özellikleri vardır. Özellikle makine aksamı olarak kullanımda daha iyi neticeler verdiği tecrübelerle saptanmıştır. Küçük dişlilerde dişlerin mukavemeti yönünden tercih edilmiştir. Asetal polimeri iyi kayma ve kusursuz korozyon direncinin beraberinde düşük rutubet emilimi özelliklerine sahiptir. İyi boyutsal stabilite ve bilhassa iyi yorulma dayanımının beraberinde kusursuz işleme yeterliliği, POM polimerini komplike bileşenler için dahi son derece kullanımı basit bir mühendislik malzemesi durumuna getirir. Asetal homopolimerler (POM-H) ve asetal kopolimerler (POM-C), özellikleri yönünden birbirinden ayrılır. Daha çok kristalli olması sebebiyle POM H; azıcık daha yüksek yoğunluk, metanet ve direnç özelliklerine sahiptir. Buna karşılık POM C gereç, POM H’den daha yüksek kimyevi dirence ve daha az çözünme noktasına sahiptir.

Polieitilen ve Polyamid malzemelere oranla ağırdır ve maliyetlidir. Delrin POM malzemeler düşük su absorbsuyonu özelliği ile pekçok nemli ortamda etkin şekilde çalışmaktadır.
Delrin POM levhalarımız 10 – 100 mm kalınlık aralığında 1000×2000 mm en boy ölçüsü ile çoğu kere kere stoklarımızda bulunmaktadır. Esnek üretim yöntemleri ile hususi ölçü isteklerinde de kısa zamanlı olarak üretim sağlanabilir.

Delrin POM Levha ve Çubuklar Naturel (Beyaz) ve Siyah olarak stoklarımızda bulunmaktadır.

Özellikleri:

– Yüksek asit dayanımı
– Düşük sürtünme katsayısı
– Düşük rutubet absorbsiyonu
– Kolay mekaniksel işlenme
– Darbe sönümleme

Geniş bilgi yelpazesine sahip teknik kadromuz ile gözünü kırpmadan irtibata geçebilir, ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı söyleyerek size uygun malzemenin ve üretim prosesinin seçilmesini sağlayabilirsiniz.

Pom(Delrin)Levha, konusu ile ilgili yetkin takım ve geniş makine parkı ile isteklerinize en süratli, ekonomik ve nitelik çözümler sunmayı prensip edinmiştir. Ar-ge çalışmalarımız neticesinde yeni üretim teknikleri ve yeni mamüller geliştirmekteyiz. Gerek ülkemiz dışı gerekse ülkemiz içerisinde ki laboratuvarlarla işbirliklerimiz yardımıyla kaliteden taviz vermeden müşterimize hizmet vermekteyiz

Pom(Delrin) Levha