PVC Levha - Sözübir Metal Bakır
image

PVC levha

PVC levha, iyi bir tanıtım malzemesi ve epey basit bir bölme ve iç alan giydirme elemanı olan foam pvc levha modelleri, varlıklı renk opsiyonu ve parametre boyut kalınlıkları ile pekçok maksat için kolaylıkla kullanılmaktadır. Sert, düzenli ve düzgün bir yüzeye sahip olan, hafif yapısı ile taşıma, stoklama, taşımalık ve aplikasyon basitliği yaşatan bu mahsul gurubu, negatif hava koşullarından etkilenmediği gibi, mantar, küf, termit, bakteri gibi türlerin verebileceği zararlara karşı dahi epey radikaldir. Doğrudan baskı ve laminasyon için uygun bir opsiyon olan hafif, sağlam bir malzemedir. Düzgün, düz bir yüzeye sahip olması sebebiyle ilk olarak yüksek nitelikli satım, sergileme ve sergi standlarında tüketilir. Çok yüksek ısılara karşı dahi direnç gösteren, yapısı sebebi ile iç mekanlarda izolasyon hedefi ile dahi kullanılabilen ve epey pozitif geri dönüşler alan foam pvc levha türleri; ekonomik fiyatları, basit aplikasyon özelliği, üstüne dijital baskı uygulanabilmesi, hafif yapısı ve her çeşitli olumsuzluğa karşı sergilediği yüksek dayanırlık kuvveti ile yeni kuşak üretimlerden bir tanesidir. Foam pvc levhalar, dekota, foreks, foam levha biçiminde de bilinmektedir.

PVC Kullanım Alanları Nelerdir?

– Fuar ve sergi organizasyonlarında stantlara ayırıcı ve alın bandı uygulamak,

– Bilboard ve taraf reklamları,

– İşaret ve yönlendirme levhaları,

– Asma tavan yapımı çözümleri,

– Prefabrik yapı,

– Şantiye ve bekçi kulübesi tasarımları,

– Sağlık sektörü için dolap ve tezgah tasarımları.

En çok kullanıldığı alanlardır. Bunun beraberinde daha pekçok maksat için en uygun çözümü meydana getiren bu mamüller, yeni kuşak buluşların tanıtım ve yapı sektörüne kazandırdığı en basit ve avantajlı çözümlerdir.

Polivinil klorür yahut en bilindik kısa adıyla pvc levha kimyevi endüstrinin hayatımıza kattığı faydalı ürünlerden biri olup epey değerlidir. Katı ve çoğunlukla sert bir yapıya sahip olan bu polimer maddeler kimyasallara sağlam bir duruma bürünmüştür. Maliyeti kadar satışı dahi ucuz olan PVC levhalar çoğunlukla ambalaj yapımında, plastik nesne yapımında, kaplama alanlarında, kapı ve pencerelerde, tesisat malzemelerinde, mobilya sektörü, mefruşat malzemelerinde, çatılarda kendisine geniş bir alan bulmuştur. Ucuz ve basit işlenebilen bir madde olan PVC bu yönüyle binaların yapımında dahi kıymetli bir durum almıştır; beton ve ahşapta, kilde mühim bir role sahip olmuştur.

Sağlık sektörüne de sunulan PVC levha asit ve bazlara sağlam oluşuyla hastanelerde güvenle tercih edilmektedir; mesela serumlar, kan torbaları PVC’nin elastik duruma gelişiyle hazırlanan ürünlerdir.

Sert bir plastik olan PVC esnetilip yumuşak bir duruma getirilebilmekte ve bu yolla de pekçok alanda kendini gösterebilmektedir.

Geri dönüşümü muhtemel olan nadir malzemelerden biri olan PVC, uluslararası düzeyde onaylanan ve sunulan, kullanım kısmı gitgide genişletilen bir gereç durumuna gelmiştir. Dekorasyon malzemesi biçiminde de kullanılabilen PVC ucuz oluşu ile insanların dikkatini kendinde yoğunlaştırmakta ve pekçok alanda kullanılmak üzere kolaylıkla işlenebilmekte, istiflenebilmektedir.

Bu levhalar hava şartlarına dayanıklıdır. Ağır bir gereç olmadığı için taşıması basittir. Yıpranması çok zahmetlidir, epey uzun ömürlüdür.

PVC levhalar piyasada dekota yahut foreks biçiminde de bilinmektedir. Düzgün yüzeyli oluşuyla sanayinin esas malzemelerinden biri durumuna gelmiştir. Sağlığa zararlı olmayışı, geri değişerek oluşu, ucuz ve uzun yaşamlı olması gibi yönleri PVC levhaları tercih edilebilecek seviyeye getirmekte ve umumi anlamda yapı sektörünün olmazsa olmazı durumuna gelmesini karşılamaktadır.

PVC levha