Teflon Çubuk - Sözübir Metal Bakır
image

Teflon Çubuk

PTFE teflon çubuk bütün işlenebilir plastikler arsında en geniş çalışma sıcaklık aralığına sahip ileri seviye mühendislik plastik çeşididir. PTFE Politetrafloroetilen’ in kısaltılmış adıdır. Ticari adı şayet Teflon dur. Bu mahsul ile işlediğimiz ürünlerimiz bütün kimyasal maddelere, neme ve ortam şartlarına tam sağlam, en büyük sürtünme kat sayısına sahip yapışmama ve yanmama özelliğinde bir mühendislik plastiği olması sebebiyle pekçok sektörde kullanılmaktadır. Fluor atomlarıyla doymuş uzun ve lineer bir karbon zincirinden meydana gelen molekül yapısı ve karbon ile fluor atomları arasındaki çok güçlü kimyasal bağlar sebebiyle diğer hiç bir plastikte bulunmayan üstün özelliklere sahiptir.

PTFE Teflon Çubuk Kullanım Alanları

PTFE Teflon 250 °C ısıya kadar dayanıklı bir mühendislik plastiği olması sebebiyle mutfak sanayisinde çok tercih edilmektedir. Tavalarda yapışmaz özelliği katan bu mahsul, yüksek ısıya ilişki etmesi gereken contalar, vana setleri yahut bantlar, makine sanayisinde sürtünmeye sağlam motor yatakları, gene otomativ sanayisinde hidrolik parçalarında kullanılmaktadır. PTFE teflon kimyasal metanet gerektiren laboratuar çalışmalarında dahi kullanılmaktadır.

PTFE teflon çubuk ürünlerimiz içi dolu ve boş olarak iki çeşittir. Sipariş edeceğiniz ürünün özelliklerine göre içi dolu teflon çubuk yahut içi boş teflon çubuk’ u işleme alırız. İşlemenin beraberinde bu ürünün satışını elverişli fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Martan Plastik geniş mahsul yelpazesi ve ithalat/ihracat ağı ile PTFE ürünlerin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. PTFE ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ptfe teflon çubuk ak renk
Renk: Alaşım için sarfedilen renk olur
Çap: 10mm-300mm
Uzunluk: 1000mm-2000mm
Çalışma Sıcaklığı : -200 : +260 Derece

PTFE Teflon Çubuk Kimyevi Yapısı

Sanayi bölümünde ve halk arasında bilindik adı teflon, kimyasal adı politetrafloroetilen yahut PTFE’ dir. Teflon’un moleküler yapısı, polimerlerle tıpkı olan karbon atomu zincirine dayanır. Bazı floropolimerlerin aksine teflon’dahi bu zincir tamamıyla flor atomları ile çevrilidir. Karbon ve flor arasındaki bağ PTFE Teflon dahi çok güçlüdür ve flor atomları titiz olan karbon zincirini korur. PTFE Teflon kendisine mahsus özelliklerini işte bu yapıdan alır. Hiçbir katı cisimde olmayan kayğanlığa sahip bu mühendislik plastiği bilindik bütün kimyasallara etkisizdir.

PTFE Teflon Çubuk bütün işlenebilir plastikler arsında en geniş çalışma sıcaklık aralığına sahip ileri seviye mühendislik plastik çeşididir. PTFE Teflon 250 °C ısıya kadar dayanıklı bir mühendislik plastiği olması sebebiyle mutfak sanayisinde çok tercih edilmektedir. Tavalarda yapışmaz özelliği katan bu mahsul, yüksek ısıya ilişki etmesi gereken contalar, vana setleri yahut bantlar, makine sanayisinde sürtünmeye sağlam motor yatakları, gene otomativ sanayisinde hidrolik parçalarında kullanılmaktadır. PTFE teflon kimyasal metanet gerektiren laboratuar çalışmalarında  dahi kullanılmaktadır. PTFE teflon çubuk ürünlerimiz içi dolu ve boş olarak iki çeşittir. Sipariş edeceğiniz ürünün özelliklerine göre içi dolu teflon çubuk yahut içi boş teflon çubuk’ u işleme alırız. İşlemenin beraberinde bu ürünün satışını elverişli fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Ptfe Teflon Çubuk Ptfe Malzeme Karbonlu Beyaz 8-10-15-20-25-30 mm

Teflon Çubuk