Teflon levha - Sözübir Metal Bakır
image

Teflon levha

Molekül bünyesinde bulunan karbon ve flor atomları arasındaki güçlü bağlar sebebiyle üstün özelliklere sahip, çok çeşitli kimyasallara karşı mukavemet gösterebilen, aplikasyon sıcaklık aralığı çok geniş (-250 ile +250 °C arasında) olan bir malzemedir.

Karakteristik Özellikleri

Teflon Levha, en mühim özelliği yüksek ısı çalışma aralığına sahip oluşu ve ısıya sağlam olmasıdır. Çok düşük sürtünme katsayısına sahiptir ve mekanik mukavemet kıymeti epey zayıftır. Bu sebeple burçlarda karşı yüzey düzgün şayet pek iyi neticeler verir. Aşınmaları oldukça en üye indirmek ve mekanik dayanımı çoğaltmak için alaşımlama grafik, karbon, cam, bronz, cam elyafi yapılabilir. Hiçbir madde kimyevi tepkiye girmez.

Kimyasal dayanımı çok iyidir. Isıya epey dayanıklıdır ve buharda kullanmak mümkün. Gıda ile direkt temasında tehlike yoktur. Ölçü stabilizesi pek iyi değildir, işleme aşamasında dikkat etmek lazım olur. Çalışma aralığı epey geniştir. (-260oC/270oC) sürtünme katsayısı düşük ve çok iyi bir yalıtım özelliği mevcuttur. Yanmazlığı sebebiyle kullanım kısmı epey geniştir. Yüksek ve düşük sıcak ortamlarda iyi bir mukavemet gösterir. Çok düşük sürtünme katsayısına sahip bu ürünün temini Türkiye’ de Martan Plastik yönünden uygulanmaktadır. Ürün biçim itibari ile besin pazarında besin ile temaslarda yoğun olarak tüketilir. Isıya sağlam gereç olan bu mahsul mutfak sanayisinde de kullanılmaktadır. Alaşım uygulanan gereç rengine göre değişik değişik renkler elde edilebilir bir mühendislik plastiğidir.
Bakterilerin üremesini engel olan özellikleri sebebiyle tıp bölümünde dahi yoğun kullanılmaktadır.

8 MM TEFLON LEVHA KALINLIK (MM) 1000X1000 MM  19,200 GR Bütün endüstri plastikleri içerisinde en geniş çalışma ısısı aralığına (-260°C ile +260°C) sahip oluşu, sanayide sarfedilen tüm kimyevi maddelere, neme ve ortam şartlarına tam ebedi dayanımı, bilindik tüm katılar içerisinde en düşük statik ve hareketli sürtünme katsayısına sahip oluşu, üstün elektriksel yalıtım özelliği, yapışmazlık ve yanmama özelliklerinden ötürü pekçok alanda kullanılabilmektedir.

Teflon Levha Özellikleri

En büyük dezavantajı, mekanik özelliklerinin iyi olmamasıdır. Bu yüzden içine birtakım dolgu malzemeleri (cam elyafı, bronz gibi) ek edilerek mekanik dayanımda izafi ıslahat elde edilebilmektedir. Grafitli olan cinsi şayet yüksek kaydırıcılık özelliğinden ötürü, sıcaklığın yüksek olduğu ve yağlama imkanlarının gereğince iyi olmadığı ortamlarda epey iyi performans gösterir.

• Yapışmazlık,sıcaklık ve basınç bu özelliğini değiştirmemektedir.

• Çok üstün elektriksel yalıtım özellikleri

• Hava koşullarından etkilenmeme

• Su ve nem tutmama

• Yüksek dielektriksel dayanımı

• Ddüşük dielektriksel zayi etkeni

• Çok yüksek ark direnci

• Her çeşitli kablo izolasyonları ve makaronlar

• Trafo, röle, anten, transformatör, radar parçaları, ilişki parçaları, bobin, jeneratör ve benzeri. izolasyonları

• Yüksek stres izolatörleri

• Kapasitör ve transformatörler için hava geçirmez keçeler

• Yakıt hücreleri için elektrodlar

Teflon levha